رشت رویایی ـ فرمانده نیروی انتظامی لاهیجان خبر داد که یک باند سارقین حرفه‌ای با کشف ۱۲ فقره سرقت و دستگیری ۹ نفر منهدم شد.

[su_frame align=”center”]باندسارقین حرفه ای در لاهیجان متلاشی شد[/su_frame]

به گزارش «ایرنا»، سرهنگ پاسدار محمود قاسمی عصر روز سه شنبه با اعلام این خبر، گفت که در پی وقوع چندین فقره سرقت از انبار های مجتمع های مسکونی در لاهیجان، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار ماموران این شهرستان قرار گرفت.

او افزود: در تحقیقات صورت گرفته توسط پلیس آگاهی این شهرستان و بررسی دقیق صحنه‌های سرقت، مشخص شد سارقین از شگردی خاص و مشترک در این سرقت ها استفاده می‌کنند.

به گفته‌ی این مقام انتظامی، در ادامه تحقیقات، ماموران پلیس آگاهی شهرستان موفق شدند، سردسته اصلی این باند را که مردی ۴۱ ساله و اهل لاهیجان بود را شناسایی و در یک عملیات غافلگیر کننده او را در شهرستان رشت دستگیر و به دام اندازند.

فرمانده نیروی انتظامی لاهیجان گفت: در ادامه رسیدگی به این پرونده، سایر متهمین که همگی آنها نیز اهل و ساکن لاهیجان و بین ۲۸ تا ۴۲ ساله هستند ،شناسایی و دستگیر شدند که در تحقیقات به ۱۲ فقره سرقت در شهرستان‌های لاهیجان و رشت اعتراف کردند.

او ادامه داد: در تحقیقات تکمیلی با شناسایی و دستگیری یک مالخر، مقدار زیادی اموال مسروقه از قبیل کولر، تردمیل، ماشین برقی کودکان و تعداد زیادی لوازم منزل به ارزش تقریبی ۴۰۰ میلیون ریال کشف و ضبط شد.

سرهنگ قاسمی از شهروندان خواست با رعایت توصیه‌های پلیس عرصه را برای جولان سارقین تنگ کرده و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک موضوع را سریعا در تماس با ۱۱۰ مرکز فوریت های پلیس اطلاع دهند.