معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار گیلان:
بالا رفتن سن ازدواج نگران‌کننده است

زوج

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار گیلان گفت: بالا رفتن سن ازدواج و نبود اشتغال از جمله نگرانی‌های جامعه به‌ویژه در روستاها است.

به گزارش فارس محمد احمدی‌پور عصر دیروز در جلسه کارگروه تخصصی بانوان در استانداری گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری و تبریک روز کارگر، اظهار کرد: کارگروه تخصصی بانوان از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه زنان نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند، افزود: زنان بر نیمه دیگر جامعه تأثیر می‌گذارند و در سال‌های اخیر توانمندی زنان بالا رفته است.

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار گیلان با اشاره به اینکه نسبت به افزایش توانمندی زنان پذیرش جامعه از آنها بالا نرفته است، تصریح کرد: این موضوع از جمله مواردی است که کار را سخت می‌کند.

این مسئول ادامه داد: در جامعه با واقعیت تغییر الگوی زندگی مواجه هستیم و یکی از این تغییرات در جامعه امروزه زندگی مشترک افراد بدون سیر مراحل قانونی با یکدیگر است.

احمدی‌پور، طلاق عاطفی را معضل جامعه امروز خواند و خاطرنشان کرد: طلاق عاطفی به عنوان یک پدیده خاص در جامعه وجود دارد و یکی از مشکلات، بحث طلاق آسان است و زوجین به‌راحتی طلاق را می‌پذیرند و به آن تمایل پیدا می‌کنند.

وی، بالا رفتن سن ازدواج و نبود اشتغال را از دیگر نگرانی‌های جامعه دانست و یادآور شد: در روستاها سن ازدواج بالا رفته و این موضوع به دلیل کوچ پسرهای روستایی به شهرها برای اشتغال است.

این مسئول با اشاره به اینکه جای یک صندوق توسعه روستایی در بخش زنان خالی است، متذکر شد: مشکلات مذکور وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند و باید با توجه به آسیب‌ها به کار کارشناسی بپردازیم.

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار گیلان، نقش خانواده‌ها در آسیب‌شناسی معضلات را مهم دانست و یادآور شد: کسب درآمد و اشتغال می‌تواند بخش عظیمی از مشکلات را برطرف کند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz