رشت رویایی، آمنه فتوحی- در اولین جلسه شورای اسلامی شهر رشت در سال جدید یک عضو شورای شهر رشت درباره خودش افشاگری کرد و گفت که لیست پاداش مدیران شهرداری را او افشا کرده است.

[su_frame]گزارش تصویری اولین جلسه شورای شهر رشت در سال جدید[/su_frame]

در نخستین جلسه شورای اسلامی شهر رشت در سال ۹۵ رفعیی نوده، رییس شورای اسلامی شهر رشت گفت: در مراسم افتتاحیه پروژه پیاده‌راه، جایگاه مختص اصحاب رسانه که در زمان عملیات اجرایی همراه آن بودند در نظر گرفته نشده بود و افرادی در ردیف‌های جلو مراسم نشسته بودند که نه ارتباطی به شهرداری و شورا داشتند و نه از مسوولین استان و شهرستان بودند.

وی با انتقاد از اینکه نظم خاصی در مراسم وجود نداشت گفت: شایسته این طرح بزرگ نبود که مراسم افتتاحیه آن در بی نظمی برگزار شود.

رییس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه سال ۹۵ به انام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل » نامگذاری شده است افزود: باید از اجرای برنامه هایی که بار اضافی برای شهرداری دارد و باعث مزاحمت مردم می شود و خروجی مناسب ندارد خودداری کنیم .

اما نخستین جلسه شورای اسلامی شهر رشت در سال ۹۵ باقری خطیبانی از اعضای این شورا بار دیگر اعلام کرد قصد دارد به عنوان مدافع حرم راهی سوریه شود.

وی همچنین به انتقاد از عملکرد شهردار پرداخت و گفت: ثبات مدیریتی در شهرداری رشت وجود ندارد و در یک سال گذشته شاهد تغییر و تحولاتی زیادی در مدیریت شهرداری بوده ایم که علت آن مشخص نیست که می توان گفت شهرداری رشت در این زمینه رکورد گینس را شکسته است.

خطیبانی اشاره ای هم به پروژه پیاده راه کرد و افزود: من مخالف پروژه پیاده راه سازی نبودم، پروژه ای که بیشتر باید آن فرنگی خواند تا فرهنگی و قرار بود با بودجه ۴ میلیاردی انجام شود با ۱۲ میلیارد هزینه به اتمام رسید، انحراف بودجه ۳۰۰ درصدی در کجا و با چه مجوزی هزینه شده است؟

عضو شورای شهر رشت به کیفیت مصالح پروژه پیاده راه هم پرداخت: آیا کف پوش سیمانی همان سنگفرش است؟ آیا در ادبیات ما سنگ را با سیمان تفاوتی نیست؟ البته شاید کف پوش سیمانی منافع ما را آسانتر تامین کرده است.

وی ضمن نام بردن از برخی مشکلات شهر رشت از جمله آلودگی رودخانه ها، محیط زیست سراوان و تالاب عینک از برنامه تلویزیونی مشترک شهرداری رشت و صدا و سیمای مرکز گیلان انتقاد کرد و خواستار آن شد که رییس شورا در خصوص هزینه ای که برای این برنامه شده است تحقیق کند.

خطیبانی گفت: لیست پاداش مدیران شهرداری را من افشا کردم و این لیست فقط مربوط به شهرداری مرکز بوده و اگر لیست مناطق را داشتم آنها را افشا می کردم. من نمی‌خواهم لکه ننگی که دامن شورای سوم را گرفت و آن بلا را بر سر اعضای آن آورد بر سر شورای چهارم نیاید.

خطیبانی با ذکر این نکته که سی دی کارهایی که خلاف قوانین شورا و شهرداری صورت گرفته را تهیه کرده و به موقع آن را افشا می کند.

این عضو شورای اسلامی شهر رشت از اعضای شورا پرسید: آیا اصلا می دانید که چرا شرکت «فرا نهاد» از پروژه پیاده راه‌سازی کنار گذاشته شد و شرکت پلشیر از کجا آمد؟ مدیر عامل وقت شرکت پارک‌ها و فضای سبز گفت که پلشیر از اصفهان آمد و برای ما رایگان است، پرسیدم چطور؟ گفت که بعداً به ایشان حال می‌دهیم! بله آقایان اینجا برره است و دور هم هستیم و خوش می‌گذرانیم البته حال می‌کنیم.

وی افزود: به راستی سید حق جو به چه گناهی عزل شد؟ از مهندس مهدی زاده و مهندس موسی زاده چه خبر؟ تحصیل نکرده نبودند، جانباز نبودند، ارزشی نبودند یا با صورت وضعیت ما مشکل داشتند؟ تا کی می خواهیم از شهدا صحبت کنیم؟ چقدر دم از ارزشها می زنیم؟ «امینان شب» به گوشتان خورده است؟ آیا می دانید نماینده این شرکت که برادر شهید است ۱۲ ساعت بازداشت بودند! اسم سازمان را می دانید؟ عجیب است اینجا جمهوری اسلامی ایران است، سرزمین شهدا، ما نمایندگان مردم در پارلمان شهری هستیم، برای شهدای مدافع حرم اشک می ریزیم ولی برادر شهید در پشت دربهای بسته مورد ضرب وشتم قرار دارد.

خطبیانی در ادامه گفت: راستی تهاترها در کدام کمیسیون انجام می شود؟ از کمیسیون ماده ۱۴۰ چه خبر؟ من که می گویم اینجا برره است هر که مخالف است با من بیاید سری به مصاحبه های خبری خود در سایتها بزنیم، اصلا قانون را بی خیال برای که بگویم کو گوش شنوا.

[su_frame]گزارش تصویری اولین جلسه شورای شهر رشت در سال جدید[/su_frame]

موسوی روزان ناطق دیگر شورا جلسه امروز بود. او گفت: شادی مردم به خاطر افتتاح پیاده راه فرهنگی مشهود است و من نیز خوشحالم که در این شادی نقشی دارم و سهیم هستم.

روزان تاکید کرد: در جلسه مطبوعاتی افتتاح پیاده راه شهرداری رشت خبرنگاران گلایه کرد که چرا شورای شهر جلسه مطبوعاتی نمی گذارد که گلایه به حقی است و باید این امر در دستور کار قرار بگیرد.

 

در این جلسه همچنین یک فوریت لایحه خرید زمین برای احداث پارکینگ مکانیزه به تصویب رسید و طرح جهت بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع شد.

گفتنی است که بر اساس این لایحه، شهرداری پس از خرید قطعه زمینی آن را به بخش خصوصی برای ساخت پارکینگ مکانیزه واگذار خواهد کرد.

در این جلسه همچنین از خبرنگاران حوزه شورا به مناسبت سال نو با اهدای شاخه گلی تقدیر شد.

گزارش تصویری این جلسه