[su_frame align=”left”]100899759146[/su_frame]

رشت رویایی- معاون نهضت سوادآموزی گیلان گفت: آمار باسوادی جامعه هدف ما ۹۶.۶۰ درصد است که خوشبختانه از آمار سال ۹۰ حدود سه درصد رشد داشته است و هم‌اکنون ما بالاتر از میانگین کشوری هستیم.
غلامرضا مدبری فر عصر امروز در جلسه شورای آموزش‌وپرورش در سالن شهید انصاری استانداری گیلان گفت: استان گیلان در بخش سوادآموزی رتبه چهارم را از نظر عملکرد در کشور به خود اختصاص داده است.
او با اشاره به رتبه نخست گیلان در بهره‌گیری از سامانه سوادآموزی گفت: متأسفانه در حوزه هزینه کرد منابع، همکاری معلمان و عملکرد گروه‌های بهبود کیفیت در پایین‌ترین رتبه کشوری قرار داریم.
معاون نهضت سوادآموزی استان با اشاره به رتبه دوم گیلان در بخش قبولی نهضت سوادآموزی گفت: در شهرستان‌های رودبار، سیاهکل، آستارا، تالش و رضوانشهر بیشترین جذب را در نهضت داشتیم.
مدبری فر با تأکید برجذب آموزش‌دهندگان نهضت از سال ۹۲ به بعد و پیش از آن گفت: ما می‌توانیم با صدور دانا کارت که توافق‌نامه‌هایی در این خصوص با ۳۱ سازمان منعقد کردیم برای بی‌سوادان ایجاد انگیزه کنیم تا آن‌ها پس از طی دوره‌های سوادآموزی از مزایای این کارت‌ها استفاده کنند.
او میانگین باسوادی گیلان را ۷۸.۲۰ درصد دانست و افزود: بیشترین آمار باسوادی در شهرستان‌های انزلی (۹۲.۳۷)، رشت (۹۱.۳۱)، آستارا (۸۹.۳۳)، لاهیجان (۸۷.۲۰) وجود دارد همچنین شهرستان‌های املش، فومن، ماسال و شفت کمترین آمار باسوادی را دارا هستند.
معاون نهضت سوادآموزی استان گیلان بابیان اینکه جامعه هدف این نهضت افراد بین ۱۰ تا ۴۹ سال هستند تصریح کرد: آمار باسوادی جامعه هدف ما ۹۶.۶۰ درصد است که خوشبختانه از آمار سال ۹۰ حدود سه درصد رشد داشته است و هم‌اکنون ما بالاتر از میانگین کشوری هستیم.