باز هم آتش‌سوزی در رشت

رشت رویایی- در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی در ساعت ۱۶:۴۰ دقیقه امروز مبنی بر مشاهده شعله‌های آتش بر سقف یک خانه، مرکز ستاد فرماندهی آتش‌نشانی ۱۴ خودروی اطفایی و نجات بهمراه ۴۳ آتش‌نشان از ۶ ایستگاه آتش‌نشانی را به محل حادثه واقع در انتهای بلوارشهید احمد زاده – کوی آزاده اعزام کرد.

آتش‌سوزی یک منزل مسکونی در رشت

شهرام مومنی معاونت عملیات سازمان آتش نشانی که در محل حادثه حضور داشت در این باره گفت: به محض رسیدن به محل حادثه، شعله و دود حاصله در سقف یک باب منزل مسکونی که به شدت به سقف دو باب منزل مسکونی همجوار سرایت نموده بود مشاهده می شد.

او در ادامه گفت: سریعا تیم های آتش نشانان به چهار گروه تقسیم شده و از دو کوچه منتهی به محل حریق نسبت به اطفای شعله های سرکش آتش اقدام نموده و در کمتر از ۲۰ دقیقه آتش را مهار کردند.

در ادامه بهمن اکبر زاده مسوول ایستگاه ۴ آتش نشانی علت حادثه را اتصال در سیستم سیم کشی برق از ناحیه پشت بام منزل مسکونی اعلام داشت و افزود: آتش بواسطه نبود دیوار آتش بر و همچنین وجود مصالح قابل اشتعال ” چوب، پرسیانا” در سقف ها، سریعا گسترش یافته و موجبات آسیب دیدگی سقف دو باب منزل مسکونی همجوار را فراهم کرد که آتش نشانان در تلاشی نفس گیر مانع نفوذ بیش از پیش آتش شدند.

این گزارش حاکی است برآورد میزان خسارات وارده بر عهده کارشناسان مربوطه می باشد.

گفتنی است با توجه به خسارات ناشی از این آتش سوزی، منزل فوق فاقد بیمه آتش سوزی بوده است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz