[su_frame align=”left”]رضا داوودنژاد[/su_frame]

رشت رویایی- رضا داودنژاد با بیان اینکه اشتباه پزشکی او را تا کما برد، گفت: بازگشت من به زندگی چیزی شبیه یک معجزه بود.

به ایرنا، داودنژاد با حضور در برنامه اکسیر، که به موضوع قصور پزشکی اختصاص داشت، بیماری خود را ناشی از خطای پزشکی دانست و گفت: آنچه بر سرم آمد ناشی از اشتباهات پزشکی بود.

او ادامه داد: وزن بالا و چاقی مفرط، زندگی را برایم سخت کرده بود و از این موضوع بسیار ناراحت بودم. به همین دلیل در صدد کاهش وزن برآمدم و پس از مراجعه به پزشک و با تشخیص او عمل «بای پس روده» را انجام دادم.

این بازیگر تلویزیون توضیح داد: روند کاهش وزنم در ابتدا بسیار خوب پیش رفت و حس می کردم به وزن طبیعی نزدیک شده ام اما این روند به یکباره تغییر کرد.

او اضافه کرد: بی حالی های پی درپی و ضعف بدنی به تدریج بر من غالب شد. بسیاری از اوقات به خواب عمیق می رفتم، اشتهای خود را به کلی از دست داده بودم و حس بی حالی دائمی داشتم، به طوری که سر صحنه فیلمبرداری سریال « فراموشی» که برای عید سال ۱۳۹۱ ساخته می شد، به کلی از حال رفتم. در این نقطه بود که احساس خطر کردم.

بازیگر سریال پشت کنکوری ها گفت: پس از مراجعه به بیمارستان، پزشک تشخیص داد دچار نارسایی کبد شده ام و باید ویتامین های خاصی را با تزریق مصرف کنم ،اما پس از مدتی بیماری به حدی پیش رفت که به سی.سی.یو رفتم.

او تاکید کرد: در تمام این مدت پزشک معالج، نه با خود من و نه با خانواده ام درباره بیماری سخنی نگفت و تنها حرفی که به ما زده شد این بود که من در نهایت ۴۸ ساعت دیگر زنده خواهم ماند.

داودنژاد اضافه کرد: برای عمل جراحی توسط دکتر «ملک حسینی» وارد شیراز شدم اما به محض ورود به این شهر به کما رفتم و آنچه من را نجات داد، بیشتر شبیه یک معجزه بود و دعای مردم و البته زحمات گروه پزشکی این معجزه را رقم زد.

او همچنین گفت: یکی از عوامل مهم در بهبود بیماری، ارتباط نزدیک بیمار و خانواده او با پزشک معالج است؛ چیزی که متاسفانه پزشک اول من رعایت نکرد اما در شیراز دکتر ملک حسینی مدام با خود من و البته خانواده ام در ارتباط بود و مراحل معالجه را بیان می کردند و حتی به پدرم گفته بودند تنها ۱۰ درصد امکان بهبودی پس از عمل وجود دارد. این ارتباط کمک بسیاری به تسریع بهبودی فرد بیمار می کند.

داوودنژاد افزود: بعدها متوجه شدم عمل «بای پس» سه برابر استاندارد پزشکی انجام شده است و این اولین خطای پزشک بود. از سوی دیگر زمان حضور من در بیمارستان بیش از حد بود و اگر زودتر به شیراز منتقل می شدم به جای عمل جراحی سخت، حتی با تجویز دارو نیز می توانستم سلامتی خود را به دست آورم و به زندگی عادی بازگردم.

او در پایان با اشاره به اینکه اکنون در سلامت کامل به سر می برد، گفت: به تازگی بازی در فیلم سینمایی «فِراری» ساخته پدرم را به پایان رسانده ام و قصد دارم در آینده با قدرت به سینما بازگردم.