رشت رویایی- با وجود زمان اندک باقی مانده تا آغاز رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال کشور، تیم محبوب سپیدرود، یکی از نمایندگان فوتبال استان در این لیگ همچنان در سردرگمی به سر می‌برد.

[su_frame align=”center”]مسابقه فوتبال تیم‌های سپیدرود رشت و بادران تهران - اردیبهشت 95[/su_frame]به گزارش وب‌سایت خبری-تحلیلی رشت رویایی، به نظر می‌رسد دردسرهای تیم‌های فوتبال گیلان تمامی ندارد. ملوان که با سر و صدای زیاد، توانسته بود امتیاز تیم لیگ برتری نفت را خریداری کند، در یک چشم برهم زدن مجدداً لیگ یکی شد تا عملاً استان گیلان حتی یک نماینده نیز در سطح اول فوتبال کشور نداشته باشد.

داماش هم که با آن همه بازیکن اسم دار و هواداران پرشورش، نتوانست در لیگ یک ماندگار شود و به نظر می‌رسد در فصل آینده باید بازی‌های این تیم محبوب و دوست داشتنی را در لیگ دسته دوم به نظاره بنشینیم.

اما اوضاع سپیدرود با هر دو تیم اشاره شده متفاوت است. تیمی که در فصل گذشته و با یک تغییر و جایگزین کردن فرشاد پیوس به جای نظرمحمدی، به یکباره متحول شد و با پیروزی بر تیم متمول بادران در دیدار آخر، توانست به لیگ دسته اول فوتبال کشور صعود کند.

تیمی که در همان دیدار بیش از ۲۰ هزار هوادار را به ورزشگاه کشانده بود و هواداران زیادی نیز به دلیل تکمیل ظرفیت ورزشگاه، نتوانستند دیدار تیم محبوب خود را از نزدیک تماشا کنند.

سپیدرودی که به ارتش سرخ گیلان معروف است و فوتبال‌دوستی در سطح کشور پیدا نمی‌کنید که با نام و آوازه‌ی این تیم ریشه‌دار غریبه باشد.

صعود سپیدرود به لیگ یک، آب سردی بود بر آتش خشم هواداران که از سقوط دو تیم دیگر گیلان به ستوه آمده بودند و نردبانی بود برای مسئولین ورزش که برای فرار از سال سیاه فوتبال (و حتی ورزش گیلان) از آن بالا می‌رفتند. اشک‌های مدیرکل ورزش و جوانان و خوشحالی زائدالوصف رییس هیئت فوتبال گیلان پس از صعود سرخ‌پوشان رشتی گواه همین مدعاست.

حالا همه‌ی هواداران منتظر خبرهای خوش پیرامون این تیم هستند، اما هر روز اخباری ناگوارتر از دیروز به گوش می‌رسد! یک روز جنگ مالکیتی و روز دیگر سرمربی شدن هومن افاضلی که حتی یک نکته مثبت (به‌جز حضور در برنامه‌های ورزشی تلویزیون!‌) در کارنامه مربیگری‌اش دیده نمی‌شود و امروز هم خبر بازگشت علی نظرمحمدی به این تیم.

[su_frame align=”center”]علی نظرمحمدی[/su_frame]

آن‌گونه که از اطراف سپیدرود شنیده می‌شود، با دستور مدیرعامل، سرمربی اخراجی فصل گذشته این تیم به عنوان سرمربی فصل آینده سرخ‌پوشان انتخاب و وی به صورت چراغ خاموش در حال مذاکره با بازیکنان جهت حضور در لیگ آینده است.

نکته جالب این اتفاق، علنی نکردن موضوع سرمربیگری نظر محمدی است. شنیده می‌شود که مسئولان سپیدرود به دلیل اعتراض احتمالی هوداران، از رسانه‌ای کردن این موضوع خودداری می‌کنند.

در آخر روی صحبت‌مان با مسئولین محترم تیم ریشه‌دار و محبوب سپیدرود است: تیمی که وجودش مرهون همین هواداران بی‌ادعا و عاشق است: در اینکه یک مربی بومی در هرحال ارجح به مربیان غیربومی است شکی نیست، اما آیا شخصی که سال قبل به بدترین شکل ممکن از تیم اخراج شد و شاید مهم‌ترین عامل صعود سپیدرود همین تغییر و تحول بوده است، صلاحیت نشستن مجدد بر روی نیمکت آن تیم البته در یک لیگ بالاتر را دارد؟

نظرمحمدی می‌تواند با درس گرفتن از تجربه سال گذشته، مسیر درستی را انتخاب کند و حتا افتخار گیلان در سطح اول مربیگری شود، به شرط آن‌که به دنبال راه میانبر «تحت هر شرایط» نباشد.

امیدواریم در روزهای آینده مدیران سپیدرود (هر کسی که باشد) این خبر را تکذیب کنند.