بازدید شهردار و دو عضو شورای شهر رشت از مراحل تولید فیلم بلدیه

رشت رویایی- در ادامه فیلم‌برداری مستند تاریخی داستانی بلدیه، شهردار و دو عضو شورای اسلامی شهر رشت از روند ساخت این فیلم که با مشارکت مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت ساخته می‌شود بازدید کردند.

بازدید شهردار و دو عضو شورای شهر رشت از مراحل تولید فیلم بلدیه

سید محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، اسماعیل حاجی پور رییس شورای اسلامی شهرستان رشت و رضا رسولی رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت با حضور در ساختمان اداره پست واقع در پیاده راه فرهنگی، پیگیر روند ساخت این مستند تاریخی شدند.

دکتر ثابت‌قدم با اشاره به پیشینه فرهنگی و تاریخی رشت گفت: با احداث پیاده‌راه فرهنگی شهر رشت به دنبال بازآفرینی هویت تاریخی و فرهنگی این شهر بودیم و با چنین تفکر و نگاهی اقدام به ساخت پیاده‌راه کرده‌ایم.

شهردار رشت با بیان اینکه حتی برخی از شهرها بدون داشتن چنین پشتوانه فرهنگی و تاریخی، اقدام به ساخت پیاده‌راه می‌کنند افزود: از اقداماتی که در راستای بازآفرینی و هویت فرهنگی و تاریخی رشت باشند حمایت خواهیم کرد.

رضا رسولی و اسماعیل حاجی پور اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز از ساخت چنین مجموعه‌های تاریخی استقبال و حمایت کردند و بر لزوم حمایت مسئولین از چنین آثاری تاکید کردند.

بازدید شهردار و دو عضو شورای شهر رشت از مراحل تولید فیلم بلدیه

گفتنی است روز جمعه سکانس‌های مربوط به ساختمان تاریخی پست در ادامه مسیر ساخت سریال تاریخی داستانی پژوهشی مستند بلدیه فیلم‌برداری شد و صبح شنبه عوامل ساخت این سریال بخش‌های مربوط به ساختمان تاریخی شهرداری رشت را ضبط نمودند.

همانطور که پیش از این گفته شد این مستند به کارگردانی علیرضا جوقه دوست، در ۱۰ قسمت روایتگر ۳۹۵ سال تاریخ رشت از سال ۱۰۰۰ تا به امروز است و در این راه بیش از ۴۰ لوکیشن در نظر گرفته شده است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz