بازدید دبیر کل مجمع شهرداران آسیایی از غرفه شهر خلاق رشت در برج میلاد

شهر خلاق

رشت رویایی- دبیر کل مجمع شهرداران آسیایی از غرفه شهر خلاق رشت در برج میلاد بازدید کرد.
به گزارش رشت رویایی، محمد خدادادی دبیر کل مجمع شهرداران آسیایی در نهمین جشنواره‌ی بین المللی برترین‌های پژوهش و نوآوری و سومین کنفرانس علمی مدیریت شهری (جایزه جهانی تهران ) در بازدید از غرفه‌ی شهر خلاق شهرداری رشت گفت: امروزه با وجود سیستم‌های متفاوت مدیریتی، خلاقیت و نوآوری در مدیریت شهری حرف اول را می‌زند. با بهره‌گیری از خلاقیت‌های شهروندی، گسترش ارتباطات و فعالیت رسانه‌ها، شهرهایی مانند ملبورن استرالیا و سنگاپور توانستد به توسعه‌ی اقتصاد شهری و جذب گردشگران کمک شایانی کنند. درواقع بروز خلاقیت‌ها عامل جایگزینی روش‌های نوین به جای روش‌های سنتی می‌شود.
او اضافه کرد: درحالی‌که برخی از خلاقیت‌های شهروندی ممکن است در ابتدا کوچک و پیش‌پا افتاده به حساب بیاید، اما با توجه به بسط و گسترش این ایده‌ها، خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها در مسیر توسعه‌ی شهری، می‌توان از آن‌ها در رونق اقتصاد شهری و جذب گردشگران بیشترین استفاده را برد. در این زمینه شهرهای ایران در گام‌های اولیه هستند و قدم‌هایی برداشته شده است. از جمله می‌توان به جشنواره‌ی خوراک‌‌شناسی‌ای که سال ۹۴ در شهر رشت برگزار شد، اشاره کرد، که در این جشنواره، شاهد ابتکار خوبی برای معرفی شهر رشت از طریق فرصت پیوستن این شهر به شبکه‌ی شهرهای خلاق خوراک‌‌شناسی یونسکو بودیم. اما بهتر است این نوع جشنواره‌ها جنبه‌‌ی بین‌المللی پیدا کنند و مجمع شهرداران آسیایی در این راستا آماده‌ی همکاری است تا با دعوت از اعضای خود و با مشارکت کشورهای عضو این مجمع، رشت بتواند به برندسازی در ابعاد بین‌المللی بپردازد.
گروه مطالعات و پژوهش شهرداری رشت در راستای گسترش فعالیت های علمی، در نهمین جشنواره بین المللی برترین های پژوهش و نوآوری و سومین کنفرانس علمی مدیریت شهری (جایزه جهانی تهران) ۲۱ و ۲۲ آذر ماه در مرکز همایشهای بین المللی برج میلاد تهران که با حضور جمع کثیری از مدیران شهری، دانشگاهیان و پژوهشگران داخلی و خارجی در این حوزه برگزار شد، حضور یافت.

 

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz