بازداشت ۱۶ عضو یک شرکت هرمی در مشهد

با تلاش پلیس آگاهی استان، ۱۶ عضو یک شرکت هرمی در شهر مشهد شناسایی و دستگیر شدند.

دستگیری - بازداشت - زندان

به گزارش آریا سرپرست پلیس آگاهی خراسان رضوی در تشریح این خبر گفت: با شکایات متعدد مردمی مبنی بر تبلیغات گسترده یکی از شرکت‌های هرمی در یکی از مناطق شهر مشهد و ضرر و زیان مالی برای تعدادی از طعمه‌ها این افراد سودجو، تیمی از پلیس آگاهی این فرماندهی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

سرهنگ حمید رزمخواه افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پس از یک سری تحقیقات میدانی، مخفیگاه این افراد را شناسایی کردند و به صورت نامحسوس تحت نظر گرفتند.

وی تصریح کرد: پس از چند روز کنترل نامحسوس محل و اطمینان از فعالیت‌های مجرمانه، نتایج تحقیقات به دادسرای ناحیه چهار مشهد ارسال و مأموران با اخذ دستور وارد عمل شدند.

سرهنگ رزمخواه، اظهار داشت: در این عملیات، پلیس آگاهی ضمن دستگیری ۱۶ فرد سودجو، تعداد زیادی جزوه و سی دی‌های آموزشی در رابطه با تبلیغات این شرکت هرمی کشف کردند.

وی خاطر نشان کرد: متهمان در بازجویی‌های انجام شده به عضوگیری و اعتمادسازی و قانونی جلوه دادن فعالیت‌های خود با ایجاد شرایطی چون حسن اخلاق و سیمای ظاهری مناسب برای جلب اعتماد مشتریان، اعتراف کردند.

سرپرست پلیس آگاهی خراسان رضوی در خصوص ماهیت شرکت‌های هرمی از شهروندان خواست در صورت علاقمندی به سرمایه گذاری، آئین نامه‌ها و قوانین نظام صنفی را که متولی آن وزارت صنعت و معدن است، مطالعه و با خواسته‌های مدیران این قییل بازاریابی‌ها مقایسه کنند و اگر خواسته‌ها و شرایط خرید در این سایت‌ها مغایر دستورالعمل‌ها، آئین نامه‌ها و قوانین باشد، بی شک آن بازاریابی، دسیسه هرمی است و باید موضوع را به اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری و یا ستاد خبری پلیس آگاهی با شماره تلفن ۲۱۸۳۷۰۰ گزارش کنند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz