بازداشت مردی که بزرگترین ارتش جهان را فرماندهی می‌کرد +عکس

رشت رویایی- او که بعضاً هدایت ارتش کشور چین را در بسیاری موارد بر عهده داشت و به عنوان معاون فرماندهی کل قوا خدمت می‌کرد، عالی‌ترین مقام نظامی است که از سال ۲۰۱۳ و پس از فراخوان دولت «شی جین پینگ» برای مبارزه جدی با فساد به دام دستگاه قضا می افتد.

گو بوشیانگ

«گو بوشیانگ» سال گذشته میلادی به عنوان معاون کمیسیون مرکزی نظامی چین خدمت می‌کرد و با توجه به اینکه از تابستان گذشته پرونده او در اختیار بازرسان نهاد قضایی این کشور قرار گرفت، از حزب حاکم کمونیست نیز اخراج می‌شود.

آنطور که روزنامه «ساوت چاینا» به نقل از منابع آگاه نظامی گزارش کرده، این مقام ارشد ارتش چین جرائم سنگین مالی دارد و مجازات سختی در انتظارش خواهد بود.

«گو بوشیانگ» ۷۴ ساله از جمله ۲۵ مرد قدرتمند دفتر سیاسی حزب حاکم چین در سال‌های گذشته است و به جرات می‌توان گفت که او بلندپایه‌ترین فرد نظامی است که از بدو تأسیس «چین نو» در سال ۱۹۴۹ میلادی به فساد مالی متهم می‌شود.

گو بوشیانگ

نشریه هنگ کنگی خاطرنشان می‌کند که رسیدگی به پرونده مقام ارشد نظامی متهم به فساد مالی پایان یافته و برای صدور رأی به دادگاه سپرده شده است.

«شو چایهو» از دیگر مقام‌های ارشد کمیسیون مرکزی نظامی چین که در رده بعد از «گو» قرار داشت دو سال قبل به اتهام فساد مالی دستگیر شد و فروردین ماه سال گذشته در شرایطی که منتظر محاکمه بود به دلیل ابتلا به سرطان درگذشت.

«چائو جیان مینگ» رئیس دادستانی عالی خلق چین در آخرین نشست سالانه کنگره ملی چین که اسفند ماه سال گذشته برگزار شد، اعلام کرد که ریشه‌های قدرت و حزب حاکم با فساد تهدید می‌شود و به همین خاطر نمی‌توان موضوع فساد مالی را نادیده گرفت.

او گفت: اگرچه هزاران نفر تاکنون در این ارتباط دستگیر و مجازات شده‌اند اما مبارزه با فساد همچنان یکی از اولویت‌های اصلی دستگاه قضایی کشور خواهد بود.

«شی جین پینگ» رئیس جمهوری خلق چین از سال ۲۰۱۳ مبارزه گسترده با فساد در کشور را اعلام کرد و از دستگاه قضایی این کشور خواست به شکلی جدی به مبارزه با این پدیده برخیزد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz