بازار رشت نقشی در اجرای بی آر تی نداشت/ پیاده‌راه فرهنگی رشت نیازمند تغییر هندسی است/ ارزش سرقفلی و مالکیت املاک در مسیر پیاده‌راه کاهش پیداکرده است

جلال‌الدین محمد شکریهرشت رویایی- عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: بازار رشت در تصمیم‌گیری به منظور اجرای بی آر تی هیچ نقشی بر عهده نداشت.

به گزارش فارس، جلال‌الدین محمد شکریه صبح امروز در جمع خبرنگاران مطرح کرد: بازاریان رشت در آن مقطع زمانی و پس از جمع‌آوری شدن آسفالت خیابان اعتراض کردند و بعدازآن به شورای ترافیک استان دعوت شدیم.

او با اشاره به اینکه بازار رشت عضو شورای ترافیک گیلان نیست اضافه کرد: با توجه به اینکه بازار عضو شورای ترافیک و تامین استان نیست بنابراین موافقت و مخالفت بازاریان با اجرای بی آر تی تاثیری در تصمیم‌گیری مجریان آن نداشت.

شکریه با بیان اینکه بنده پایبند به فعالیت‌های جمعی و هیئتی هستم گفت: مصوبات شورای رشت برآیند اراده مردمی است که به آن‌ها رای داده اند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت اضافه کرد: مصوبات شورای اسلامی برگرفته از خرد جمعی است و همه باید آن را بپذیریم اما مصوبات باید به گونه ای اجرا شود که شریان اقتصادی بازار بسته نشود.

او با ابراز نارضایتی از تعطیلی چند شعبه بانک در مسیر پیاده راه رشت مطرح کرد: پس از اجرای پیاده راه فرهنگی رشت چندین شعبه بانک تعطیل شد و ارزش سرقفلی و مالکیت املاک در آن مسیر کاهش پیداکرده است.

شکریه با تاکید بر بازنگری پیاده راه رشت گفت: پیاده راه فرهنگی رشت نیازمند تغییر هندسی است و باید تردد به صورت جدیدی در آن تعریف شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت اضافه کرد: احداث پیاده راه فرهنگی باهدف جذب سرمایه‌گذار و ایستایی کردن گردشگر انجام شد و قرار بود این مهم موجب چرخه بهتر اقتصادی در شهر و بازار شود که این مهم محقق نشد.

او با اشاره به اینکه توسعه گردشگری از مباحث درآمدزا در جهان امروز است گفت: ایجاد اقامتگاه‌های مناسب در قالب هتل، مهمانسرا، هتل آپارتمان و غیره از نیازهای اصلی به منظور پایدار کردن مبحث گردشگری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *