رشت رویایی- وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه براساس اطلاعات، بازار برنج از تحرک خوبی برخوردار است ، گفت: وزارت جهاد کشاورزی از کاشت برنج تنها در استان های شمالی حمایت می کند.

به گزارش مهر، محمود حجتی با اشاره به وضعیت برنج، گفت: با مجموعه سیاست گذاری هایی که در دستور کار قرار داده ایم همانند تعرفه ها و محدودیت های زمانی برای واردات برنج به گونه ای برنامه ریزی شده که به تولیدکنندگان این حوزه آسیبی وارد نشود.

او با بیان اینکه براساس گزاراشات و اطلاعات دریافتی بازار برنج از تحرک خوبی برخوردار است، اضافه کرد: متقاضیان برنج شمال برای خرید به استان های شمالی مراجعه کرده و در حال خرید برنج هستند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده در زمینه عرضه و تقاضا ، گفت: این برنامه ریزی ها در راستای این بوده که بازار برنج با رکود مواجه نشود.

او همچنین در ادامه با تأکید بر حمایت نکردن وزارت جهاد کشاورزی از کاشت برنج در استان هایی غیر از استان های شمالی، مطرح کرد: در این زمینه با محدودیت های جدی در مورد منابع آب رو به رو هستیم.

حجتی بر ضرورت اجرایی شدن با جدیت بیشتر طرح نوسازی و یکپارچه سازی شالیزارها تأکید و گفت: براساس برنامه ریزی های وزارت جهاد کشاورزی سالانه ۱۰هزار هکتار در گیلان باید در این زمینه اجرایی شود که در سال گذشته حدود هشت هزار هکتار انجام شده است.

او ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی در سال گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان در زمینه توسعه مکانیزاسیون کشاورزی و به طور عمده ماشین آلات ویژه کاشت و برداشت برنج تسهیلات پرداخت کرده است.

گفتنی است افتتاح و بازدید از چند طرح کشاورزی در آستانه اشرفیه، لاهیجان، لنگرود و رودسر از برنامه های امروز سفر محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به گیلان است.