بازاریان و شهروندان نسبت به حضور دستفروشان و سد معبر گله‌مند هستند/ جمع‌آوری دستفروشان وظیفه قانونی شهرداری است

دستفروشیرشت رویایی- معاون خدمات شهری شهرداری رشت با تاکید بر اینکه جمع آوری دستفروشان وظیفه قانونی شهرداری است، گفت: قانون به ما برای جمع آوری دستفروشان تکلیف کرده بنابراین، به وظیفه قانونی خود عملی می کنیم.

به گزارش ایرنا، علی مقصودی اضافه کرد: کسبه، بازاریان و شهروندان نسبت به حضور دستفروشان و سد معبر گله مند هستند و در این راستا شهرداری با توجه به وظیفه قانونی خود نسبت به جمع آوری دستفروشان اقدام می کند.

او با اشاره به اقدامات شهرداری رشت برای رفاه حال دستفروشان مطرح کرد: طی سه سال اخیر چندین بازارچه در مناطق مختلف این کلانشهر راه اندازی شده اما عملاً ۶۰ درصد بازارچه ها تعطیل است و دستفروشان، تمایلی برای حضور در این بازارچه ها ندارند.

مقصودی درباره مصوبه مربوط به دستفروشی در این کلانشهر اضافه کرد: بر اساس این مصوبه دستفروشی از صبح تا ساعت ۲۰ ممنوع است و از هشت شب به بعد، مانعی ندارد.

او با بیان اینکه نیروهای سد معبر شهرداری رشت مظلوم واقع شده اند، گفت: هجمه ای که علیه نیروهای سد معبر شهرداری وجود دارد، عادلانه نیست زیرا آنان به وظایف خود عمل می کنند.

معاون شهردار رشت درباره انتشار ویدیویی در شبکه های اجتماعی مبنی بر درگیری ماموران سد معبر با دستفروشان خیابان سردار جنگل رشت مطرح کرد: نیروهای سد معبر شهرداری کلانشهر رشت در این خیابان به وظیفه قانونی خود نسبت به جمع آوری دستفروشان اقدام کردند که با درگیری آنان مواجه شدند.

او با اشاره به مصدومیت چند نفر از نیروهای سد معبر در انجام وظیفه قانونی اضافه کرد: شهرداری درباره این موضوع شکایت کرده و پرونده به مراجع قضایی ارجاع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *