رشت رویایی- برنامه رادیویی موج جوونی با مشارکت مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت و رادیو جوان با استقبال پر شور مسافران و شهروندان در بافت فرهنگی تاریخی مرکزی شهر رشت برگزار شد.

[su_frame align=”center”]اجرای زنده برنامه موج جوونی رادیو جوان در شهر رشت[/su_frame]

این برنامه شاد و مفرح با حضور دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، علوی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی، فاطمه قدیمی مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری و سایر مدیران شهری و استانی به اجرا درآمد.

دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم با اشاره همکاری و همراهی اعضای شورای شهر و شهروندان فهیم شهر رشت با مدیریت شهری گفت: تبدیل شهر رشت از مسیر گذرگاهی به ایستگاه گردشگری از اهداف بازآفرینی است.

او ادامه داد گفت: توسعه فضای شهری در حوزه کالبدی و امور نرم افزاری میسر نخواهد شد مگر با همراهی و مشارکت مردم. بازاریان و اعضای شورای شهر و همکاران مجموعه مدیریت شهری که خوشبختانه شهر رشت در مسیر توسعه و بازآفرینی خود با این همکاری و مشارکت همراه بوده است.

شهردار رشت با اشاره به اینکه پیاده راه فرهنگی رشت طولانی‌ترین مسیر پیاده راهی در کره خاکی است تصریح کرد: با مشارکت شهروندان ظرف مدت ۴ سال شاهد توسعه پیاده راه از طرف شرق و غرب مسیر پیاده راه خواهیم بود.

او در ادامه تبدیل شهر رشت از مسیر گذرگاهی به ایستگاه گردشگری دائمی را یکی از اهداف مهم پروژه بازآفرینی دانست و افزود: اجرای پروژه بازآفرینی با نگاه گردشگری و اقتصاد مبتنی بر کشاورزی ادامه خواهد داشت.

[su_frame align=”center”]اجرای زنده برنامه موج جوونی رادیو جوان در شهر رشت[/su_frame]

شهردار رشت برگزاری جشنواره جوکول را زائده نگاه گردشگری و فعال کردن اقتصاد مبتنی بر کشاورزی برشمرد و گفت: با برپایی اینگونه جشنواره‌ها به اشاعه فرهنگ برون‌گرای گیلانی مبتنی بر کشاورزی و اقتصاد گردشگری درون‌زای کشاورزی با تکیه بر توان روستاییان به ویژه بانوان روستایی و فعالین زمینه تولید محصولات اولیه کشاورزی هستند به نقطه اقتصادی مطلوب و برداشت‌های فرهنگی با رجوع گردشگران خواهیم پرداخت.

دکتر ثابت‌قدم با اشاره به اینکه شهر رشت پیرترین شهر کشور است گفت: مجموعه مدیریت شهری با استفاده از توان نخبگان در زمینه‌های مختلف در توسعه و بازآفرینی شهر گام برمی‌دارد.

برگزاری بیش از ۴۰ جشنواره در ایام مختلف سال
فاطمه قدیمی حرفه با اشاره به پیشینه برگزاری جشنواره جوکول اظهار داشت: مدت ۴ سال است که جشنواره جوکول به همت هنرمندان فرهیخته گیلانی به صورت سنتی برگزار می‌شود اما امسال برای اولین سال شاهد برپایی این جشنواره به طور رسمی در راستای برندسازی شهر رشت به عنوان شهر جشنواره‌ها می‌باشیم.

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت از برگزاری ۴۰ جشنواره در فصول مختلف سال خبر داد و گفت: شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک‌شناسی در یونسکو به ثبت رسیده است واین جز با استفاده از داشته‌ها و پتانسیل‌های استان گیلان میسر نمی‌شد.

[su_frame align=”center”]اجرای زنده برنامه موج جوونی رادیو جوان در شهر رشت[/su_frame]

او در ادامه رشت را شهر جشنواره ها، فرهنگ شهر و شهر اولین ها خواند واظهار داشت: از آن جایی که سال گذشته شهر رشت به عنوان تنها شهر خلاق خوراک شناسی ایران در یونسکو به ثبت رسیده است بنابراین در این راستا در صددیم با برگزاری جشنواره های مرتبط در ایام مختلف سال در شهر رشت ، ضمن حضور گردشگر در شهر و کمک به برند سازی شهری با ایجاد انگیزه در فعالین محلی ، اعتماد سازی را به بهترین نحو ایجاد کنیم.

قدیمی با اشاره به شعار جشنواره (می رشت ، امی رشت و شیمی رشت) تصربح کرد : با این شعار سعی برآن است تاعلاوه بر ایجاد علاقه همگانی به شهر رشت هرزمان که گردشگر به مرکز استان ورود می کند شاهد برگزاری یک جشنواره در این شهر باشد .

افزایش بودجه ۳۰۰ درصدی شهر رشت طی سه سال اخیر
ئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر رشت در خصوص برگزاری جشنواره های مختلف گفت : امسال برای نخستین بار با برگزاری جشنواره ها شاهد معرفی داشته های فرهنگی استان هستیم.

سید امیرحسین علوی با اشاره به ثبت شهر رشت در شبکه شهرهای خلاق یونسکو تصریح کرد: امیداست در سالهای آتی شاهد برگزاری ابن جشنوارها با محوریت خوراک شناسی در رشت باشیم.

او ادامه گفت: ضرورت تامین منابع مالی ، برگزاری این برنامه ها در رشت به بهترین شکل در حال رقم خوردن است به گونه ای که امروز تقریبا در بخش بودجه شهر رشت با رشد ۳۰۰درصدی طی سه سال شاهد تامین منابع می باشیم .

در ادامه این برنامه ضمن اهداء تقدیرنامه به دونفر از ورزشکاران پارالمپیکی دررشته والیبال نشسته از تعدادی از هنر مندان پیشکسوت استان در زمینه های مختلف هنری تقدیر شد.

[su_frame align=”center”]اجرای زنده برنامه موج جوونی رادیو جوان در شهر رشت[/su_frame] [su_frame align=”center”]اجرای زنده برنامه موج جوونی رادیو جوان در شهر رشت[/su_frame]