رشت رویایی- بارش شدید باران در گیلان و سفیدپوش شدن محورهای کوهستانی استان در دومین روز بهار، مسافران و گردشگران نوروزی را غافلگیر کرد.

به گزارش ایرنا، به دنبال آسمانی صاف و آفتابی در گیلان در نخستین روز سال جدید، بارش نسبتاً شدید باران در دومین روز سال در استان آغاز شده و آسمان در بیشتر نقاط گیلان، ابری همراه با کاهش محسوس دماست.

این شرایط، مردم و مسافران را مجبور به استفاده از لباس‌های گرم و زمستانی کرده و در عین حال، آن دسته از گردشگرانی که چادرهای مسافرتی برپا کرده بودند، در حال برچیدن این چادرها هستند چراکه شدت بارش باران به اندازه‌ای است که موجب آب‌گرفتگی برخی معابر شده است.

در ارتفاعات و مناطق کوهستانی گیلان نیز بارش برف گزارش شده و خودروهای عبوری از این مسیر را ناگزیر به استفاده از زنجیرچرخ کرده است.

پیش از این، اداره کل هواشناسی گیلان از کاهش دمای هوا بین پنج تا ۱۲ درجه سلسیوس، وزش باد (گاهی شدید)، بارش باران و مه‌آلود بودن هوا خبر و به مسافران هشدار داده بود که این شرایط جوی، سبب لغزندگی سطح جاده‌ها و کاهش دید افقی خواهد شد.

بر اساس پیش‌بینی هواشناسی گیلان، آسمان دوشنبه استان ابری، بارندگی متناوب (ارتفاعات بارش متناوب برف)، کاهش دما، گاهی وزش باد خواهد بود و این سامانه بارشی تا ظهر چهارشنبه هفته جاری به‌تدریج از استان خارج خواهد شد.

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی گیلان نیز با اشاره به بارش باران و برف در برخی مناطق کوهستانی استان اظهار کرد: تمامی راه‌های استان باز و تردد در آنها برقرار است و در شرایط کنونی، در محور اسالم – خلخال برف شدید در حال بارش است که ارتفاع آن به ۱۵ سانتیمتر می‌رسد.

محمود ایران‌پرست ادامه داد: همچنین در دیلمان و آبی نام سیاهکل، برف شدیدی در حال بارش است که ارتفاع آن به ۱۰ سانتیمتر رسیده ضمن آنکه در ماسوله نیز تا این ساعت حدود پنج سانتیمتر برف در سطح جاده‌ها به زمین نشسته است.