بارش برف و باران در گیلان تا پایان هفته آینده ادامه دارد

برف ماسوله - آذر ۱۳۹۵

رشت رویایی- سرپرست اداره پیش‌بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان، از ادامه بارش مخلوط برف و باران در استان تا پایان هفته جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا، مازیار غلامی گفت: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده استقرار و فعالیت تناوبی توده‌هوای ناپایدار در منطقه است که بر این اساس بارندگی، باد و به‌تدریج بارش مخلوط برف و باران / برف تا پنجشنبه هفته جاری پیش‌بینی می‌شود.

او ادامه داد: طی این مدت بارش‌ها در ارتفاعات، دامنه‌ها و مناطق مستعد به‌صورت برف خواهد بود و این سامانه ناپایدار، به‌تدریج از پنجشنبه از منطقه خارج خواهد شد.
سرپرست اداره پیش‌بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان، آسمان امروز استان را ابری و مه‌آلود، بارندگی متناوب و وزش باد، گاهی کاهش ابر، اواخر وقت برخی مناطق جلگه‌ای بارش مخلوط برف و باران، ارتفاعات، دامنه‌ها و مناطق سردسیر بارش برف عنوان و برای فردا (سه شنبه) نیز همین وضعیت را پیش‌بینی کرد.

غلامی گفت: بیشینه دمای گیلان در شبانه‌روز گذشته با ۱۱ درجه سلسیوس مربوط به تالش و کمینه دما با پنج درجه زیر صفر مربوط به جیرنده بوده است.

او ادامه داد: بیشینه و کمینه دمای شهر رشت نیز در شبانه‌روز گذشته به ترتیب ۹ و پنج درجه سلسیوس ثبت‌شده است.

سرپرست اداره پیش‌بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان خاطرنشان کرد: بیشترین میزان بارش باران در استان طی شبانه‌روز گذشته مربوط به بندرانزلی با ۹۷.۷ میلیمتر و پس‌ازآن، رشت (ایستگاه هواشناسی فرودگاه) با ۳۸ میلیمتر بوده است.

او در پایان گفت: در شبانه‌روز گذشته ۲۳ سانتیمتر برف در ماسوله به زمین نشسته و ارتفاع برف در جیرنده و دیلمان نیز به ترتیب ۱۶ و ۱۸ سانتیمتر گزارش‌شده است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz