این کودک فومنی زیر چادر فقر زندگی می کند

کودک فومنی

رشت رویایی- این کودک که با خانواده‌اش در گوش لوندان فومن و در چادری محقر زندگی می‌کند، از داشتن تمام نیازهای اولیه یک زندگی مانند برق، سرویس بهداشتی، غذای گرم و حتی ساده‌ترین وسایل گرمایشی محروم است.

به گزارش ایلنا او که دانش‌آموز است و مشق‌هایش را با دستانی کبود شده از سرمای سخت این روزهای فومن می‌نویسد، آرزو می‌کند تا با بازگشایی مدارس که به دلیل یخبندان تعطیل شده‌اند؛ حتی برای ساعتی  هم که شده کنار بخاری گرم کلاس بنشیند و به خیالی شیرین فرو برود.

مادر او در تشریح دلیل زندگی این خانواده در این شرایط اسفناک می‌گوید: شوهرم مریض است و پولی برای اجاره حتی یک اتاق کوچک نداریم و به‌ناچار و با دادن سفته زمینی را برای برپایی چادر کوچک خود اجاره کرده‌ایم.

او اضافه کرد: حتی در حالی که در تأمین یک وعده غذای گرم برای فرزند خود ناتوان هستیم؛ یک سالی است یارانه ما به اشتباه قطع شده است.

او در پاسخ به این سؤال که آیا به کمیته امداد فومن مراجعه کرده‌اید؛ می‌گوید: بارها به نهادهای حمایتی شهرستان فومن مراجعه کردیم و حتی مسئولان کمیته امداد از چادر ما بازدید کردند.

او گفت: آنها می گویند اگر زمینی داشتید برای شما خانه می‌ساختیم!

فاجعه‌بارتر اینکه مسئولان کمیته امداد فومن علیرغم بازدید از شرایط بحرانی زندگی این خانواده با بارش شدید برف در خانه‌های گرم خود ماندند و آنان را به فراموشی سپردند تا از ترس یخ زدن در خواب، شب‌های برفی تا صبح بیدار بمانند و یکدیگر را در آغوش بگیرند!

بی‌تفاوتی و بی‌مهری مسئولان نهادهای حمایتی فومن، مردم این شهرستان را اما از شرایط سخت زندگی این خانواده غافل نکرده و حالا با انتشار عکس‌هایی از چادرمحل زندگی این کودک ۷ ساله،کمپین‌هایی را برای حمایت از آنان در شبکه‌های اجتماعی ایجاد شده است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz