این زن، مشهورترین زن قمی است

«امپراطور کوزکو» نام یک شخصیت در دنیای مجازی است، زنی قمی که کلیپ‌های طنز ساخته و در دنیای مجازی پخش می‌کند.

امپراطور کوزکو - این زن، مشهور ترین زن قمی است!

شخصیت او یک زن خانه‌دار قمی است که اتفاقات روزمره زندگی‌اش را روایت می‌کند و گاه به فوتبال و سیاست هم سر می‌زند، اتفاقات روزمره زندگی که بسیار شبیه به همه ایرانیان است.

«امپراطور کوزکو» کانالش در شهر قم یکی از پربیننده‌ترین کانال‌هاست با ده‌ها هزار عضو، و این زن قمی یکی از مشهور ترین چهره‌های شهر قم است به حدی که شرکت‌های خصوصی و کسبه قم و حتی شهر تهران در به این فرد درخواست آگهی تبلیغاتی می‌دهند.

از این رو مصاحبه ای انجام شد با شخصیت اصلی «امپراطور کوزکو»، که متن کامل آن به شرح زیر است.

در مورد خودتان توضیح کوتاهی بدهید.
یادمه پارسال که دنبال کار میگشتم تو توییتر نوشتم: من طراح وب و چرت و پرت نویس خوبی‌ام متاسفانه واسه دومی بهم پول نمیدن و بدتر اینکه تو دومی از اولی بهترم. من یه دختر معمولی‌ام که آرزو داشت از استعدادی که داره استفاده کنه و بالاخره راهشو پیدا کرد و تونست.

معنی کوزکو چیست؟
کوزکو یه شهر تاریخی تو جنوب شرق پرو هست و بخاطر وجود ماچوپیچو که یکی از عجایب هفت گانه جدیده شهرت جهانی داره. والت دیزنی یه انیمیشنی سال ۲۰۰۰ میسازه به اسم زندگی جدید امپراطور و لوکیشن‌های اون انیمیشنو از کوزکو الهام می‌گیره و اسم کاراکتر اصلیو میذاره امپراطور کوزکو. کاراکتری که من بی‌نهایت دوسش دارم و باهاش همذات پنداری دارم.

ایده راه اندازی چنین برنامه‌ای از کجا شکل گرفت؟
چهار سال پیش تو دانشگاه خیلی بداهه یه ویدیویی با دوستام ضبط کردیم یه شب تو توییتر توییتش کردم، خیلی استقبال شد بعد یکی از دوستان از یکی از کانال های پرطرفدار پیشنهاد داد بازم ویدیو این شکلی ضبط کنم و اگه این کارو بکنم حتما ازم حمایت می‌کنه و واقعا ازش ممنونم.

برخی بر این باورند که شخصیت اصلی یک مرد است و صدا روی تصویر شما گذاشته می‌شود، آیا شما واقعا زن هستید؟

این چیزیه که من واقعا باهاش مشکل دارم. چرا یه زن نمی‌تونه طنز پرداز باشه که هیچ چرا یه زن نمیتونه کلا موفق باشه؟ چرا تا از چیزی خوشمون میاد فک می‌کنیم کار یه مرده؟

پیش از این هم شما کلیپ‌هایی را می‌ساختید؟  و چه شد به تلگرام روی آوردید؟
بالاتر توضیح دادم (می خندد)

آیا شما واقعا قمی هستین و در قم زندگی می‌کنید؟
بله ولی اصالتا قمی نیستم.

چرا زمینه تصویر شما همیشه یک اتاق با درب کمد باز است؟
چون این تنها اتاقیه که تو خونه برای منه و در مورد در کمد تا حالا در سه ویدیو؛ ویدیوهای ۱۳ و ۳۶ و ۱۱۰ صحبت کردم.

ایده تجاری کردن کلیپ‌ها از کجا آمد؟
راستش دنبال درامدزایی نبودم ازش ولی یکی پیشنهاد داد و من گفتم یه قیمت بالا بگم که بیخیال شه و بیخیال نشد و کارای تبلیغاتی از اونجا شروع شد. راستش هنوزم دنبال درامد نیستم ازش، هر کسی کاری بخواد خودش پیام میده

درآمد شما مناسب است؟
خدا رو شکر

آیا واکنشی تا کنون از ناحیه اهالی قم نسبت به کلیپ‌ها ایجاد شده؟
خب اوایل برخوردها خیلی بد بود، بدترین حرف‌ها و تهمت‌ها و توهین‌ها. الان خدارو شکر جا افتادم و برخوردها خیلی خوب است و مدتی است که کامنت‌هایی مثل «تو«بروی قمیا رو بردی» به «وااای عاشقتم انقدر که تو بااستعدادی» تغییر کرده. هرچند هنوز کسی منو نمیشناسه به اون صورت

چرا لهجه قمی؟
چون لهجه قمی بلدم فقط (می خندد)

آیا واقعا لهجه قمی با اینگونه الفاظ همراه است؟
کاراکتر کوزکو آدم جالبی نیست، بددهنه، حسوده، از خود راضیه، کوزکو تمام نمای اخلاقیات بد مردم ماست. نه تنها قم بلکه کل کشور. من فقط با غلو و پررنگ‌تر کردن این چیزا میخوام نشون بدم که چقدر این رفتارا زشته. و سعی کنیم جامعه بهتری بسازیم.

تا کنون شما شناسایی شده‌اید؟
شناسایی که مثلا تو خیابون بگن عه این همون دختره است نه.

از دوستان و خانواده واکنشی نسبت به شما بروز کرده؟
نمیدونم، من آدمی منزوی هستم، اولش به کسی نگفتم که دارم همچین کاری می‌کنم. ولی بعد دو سه تا کلیپ نشون خواهرام دادم کارامو و اونا خوششون اومد ولی فکر می‌کردن به جایی نمی‌رسم. بعدش نشون مامان بابام دادم اونا هم برخوردشون مشابه بود. این وسط یک دوست بسیار عزیزی بود که خیلی خیلی تشویقم می‌کرد، ویدیوهامو براش می فرستادم قبل ارسال و یه جوری تعریف می‌کرد که فکر میکردم واقعا خیلی خوبه (می خندد)

چقدر از داستان کلیپ‌ها واقعی است؟
خیلی‌ها. من خیلی سعی می‌کنم تو هر ویدیو چیزی رو بگم که خودم لمسش کرده باشم و آزار دیده باشم.

مطالب کلیپ‌ها را چه کسی تهیه می‌کند؟
خودم

از برخی کلیپ‌ها مشخص است که اطلاعات عمومی شما در حد بالایی است، آیا تحصیلات و اطلاعات مربوط به خودتان است یا تیم فکری شما را همراهی می‌کند؟
خب من برای چهار سال با تیم خوب Tarafdari.com همکاری داشتم و کار رسانه‌ای کردم و بودن تو جمع ۳۰-۴۰ نفره طرفداری شما رو وادار می‌کنه در جریان اطلاعات روز دنیا باشی تا حس عقب مونده بودن نداشته باشی. همه چیز رو خودم تنهایی می‌نویسم و تیمی در کار نیست.

تا کنون از نهاد‌های انتظامی و قضایی با واکنشی مواجه بودین؟
معاونت اجتماعی ناجای استان قم تماسی با بنده داشتن و بسیار خوب و دلسوزانه راهنمایی‌هایی داشتن. من همینجا از آقای صادقی و مجموعه ناجای استان قم کمال تشکر رو دارم. چند باری از طرف ارشاد با بنده تماس گرفتن و دیدارهای بسیار خوب و سازنده‌ای داشتیم که از این نهادها هم کمال تشکر رو دارم.

آیا شما متاهل هستید؟ فرزند دارید؟ واکنش همسرتان به این اقدام شما چیست؟
نه

در پایان صحبتی دارید بفرمایید.
من برای هفت سال طراح وب بودم، طراح وب خوبی هم بودم، درامد خوبی هم داشتم ولی یه روزی یه جایی وقتی از کارم استعفا دادم و تو خونه نشسته بودم و به بی‌پولی و بیکاری فکر می‌کردم این کانال رو زدم و به اون چیزی که همیشه رویاش رو داشتم فکر کردم و شروع کردم به کاری که دوست دارم و اینو واقعا واقعا از ته قلبم می‌گم: رویاهاتون رو دنبال کنید.

عصر خبر

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz