ایران دوباره با کره‌جنوبی، ازبکستان و قطر هم‌گروه شد

رشت رویایی- تیم ملی فوتبال ایران حریفان خود را در دور سوم و پایانی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شناخت. مردان کارلوس کی‌روش در این مسابقات با عربستان سعودی هم‌گروه نشده‌اند.

مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه دیروز در هتل ماندارین مالزی با حضور مربیان ۱۲ تیم راه یافته به دور سوم رقابت‌ها برگزار شد.

تیم ایران در گروه A رقابت‌های مقدماتی جام جهانی با دو تیم کره جنوبی و ازبکستان هم‌گروه شد. در دور قبلی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی هم تیم ملی با تیم‌های قطر، کره جنوبی و ازبکستان هم‌گروه شده بود.

گروه A: ایران، کره جنوبی، ازبکستان، سوریه، قطر، چین

گروه B: استرالیا، ژاپن، عربستان، تایلند، عراق، امارات

تیم ایران در نخستین بازی خود در تاریخ ۱۱ شهریور به میدان خواهد رفت.

تیم اول و دوم هر گروه به طور مستقیم راهی رقابت‌های جام جهانی خواهند شد در حالیکه دو تیم سوم هر گروه در دیدار پلی‌آف به مصاف هم خواهند رفت. برنده دیدار پلی‌آف در دو دیدار رفت و برگشت با نماینده کونکاکاف دیدار می‌کند.

کی روش بعد از قرعه کشی:
قدرت‌ها در هر دو گروه تقسیم شدند

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از انجام مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه گفت: به نظرم قدرت‌ها در هر دو گروه تقسیم شده‌اند.

کارلوس کی روش درباره انجام مراسم قرعه‌کشی جام جهانی گفت: به نظرم قدرت‌ها در هر دو گروه تقسیم شده‌اند. ما روی قطر و سوریه نیز حساب باز می‌کنیم. هر کدام از این تیم‌ها می‌توانند قدرت زیادی داشته باشند.

وی اضافه کرد: ما قبلاً با کره جنوبی و ازبکستان بازی کرده‌ایم. به نظرم قدرت‌ها در هر دو گروه تقسیم شده‌اند و نمی‌توان حتی تیمی مثل سوریه را دست کم گرفت.

سرمربی تیم ملی فوتبال درباره جدایی خود از تیم کشورمان گفت: در این لحظه درباره این موضوع صحبت نمی‌کنم. امیدوارم که در آینده اتفاقات خوبی را درباره فوتبال ایران ببینیم.

چرا گروه ایران در انتخابی جام جهانی آسان نیست؟
برخلاف تصور کارشناسان و علاقه‌مندان به فوتبال تیم ملی ایران در مرحله نهایی کار سختی مقابل تیم‌های قطر و سوریه خواهد داشت، این را کارنامه این دو تیم در مرحله قبلی رقابت‌های انتخابی جام جهانی نشان می‌دهد.

عده‌ای معتقدند که تیم ایران در صورت قرار گرفتن در گروه B یعنی با تیم‌های ژاپن، عربستان، امارات، عراق و تایلند کار سخت‌تری داشت اما با نگاه به عملکرد تیم‌های سوریه، قطر، عراق و تایلند در مرحله دوم مقدماتی متوجه عملکرد بهتر تیم‌های هم‌گروه ایران یعنی سوریه و قطر در این مرحله می‌شویم.

در ادامه به عملکرد این چهار تیم در مرحله قبل نگاهی می‌اندازیم.

سید ششم: سوریه و تایلند

سوریه: هشت بازی، کسب ۱۸ امتیاز، ۲۶ گل زده، ۱۱ گل خورده، صعود به عنوان بهترین تیم دوم به مرحله بعد پس از ژاپن

تایلند: شش بازی، کسب ۱۴ امتیاز، ۱۴ گل زده، ۶ گل خورده، صعود به عنوان ضعیف‌ترین تیم نخست به مرحله بعد

نتیجه‌گیری: در مقایسه آماری دو تیم متوجه عملکرد بهتر سوریه در مرحله قبل می‌شویم و بدون شک سوریه حریف سخت‌تری برای ایران محسوب می‌شود.

سید پنجم: قطر و عراق

قطر: هشت بازی، کسب ۲۱ امتیاز، ۲۹ گل زده، ۴ گل خورده، صعود به عنوان تیم نخست به مرحله بعد

عراق: شش بازی، کسب ۱۲ امتیاز، ۱۳ گل زده، ۶ گل خورده، صعود به عنوان ضعیف‌ترین تیم دوم به مرحله بعد

نتیجه‌گیری: شاید عراق کارنامه بهتری نسبت به قطر در گذشته داشته باشد اما قطر در سال‌های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته و در مرحله قبل نیز بهتر از عراق عمل کرده است. این را هم باید در نظر گرفت که قطر به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ از تمامی امکانات برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ استفاده خواهد برد و نفوذ این تیم در فیفا و ای اف سی هم کار را برای هر حریفی از جمله ایران سخت خواهد کرد.

به طور کلی باید هم‌گروهی با قطر و سوریه را سخت‌تر از هم‌گروهی با عراق و تایلند بدانیم و تیم ملی کار سختی در دیدار با این دو تیم خواهد داشت.

برنامه کامل رقابت‌ها
تیم ملی فوتبال ایران در نخستین بازی خود در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با قطر دیدار خواهد کرد. برنامه سایر دیدارهای شاگردان کی‌روش نیز مشخص شد. برنامه کامل دور سوم و پایانی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به شرح زیر است:

مسابقه اول:
اول سپتامبر (۱۱ شهریور)

ایران – قطر / کره جنوبی – چین / ازبکستان – سوریه

مسابقه دوم:
ششم سپتامبر (۱۶ شهریور)

قطر – ازبکستان / سوریه – کره جنوبی / چین – ایران

مسابقه سوم:
ششم اکتبر (۱۵ مهر)

ازبکستان – ایران / چین – سوریه / کره جنوبی – قطر

مسابقه چهارم:
۱۱ اکتبر (۲۰ مهر)

قطر – سوریه / ازبکستان – چین / ایران – کره جنوبی

مسابقه پنجم:
۱۵ نوامبر (۲۵ آبان)

چین – قطر / سوریه – ایران / کره جنوبی – ازبکستان

مسابقه ششم:
۲۳ مارس ۲۰۱۷ (۳ فروردین ۱۳۹۶)

قطر – ایران / چین – کره جنوبی / سوریه – ازبکستان

مسابقه هفتم:
۲۸ مارس ۲۰۱۷ (۸ فروردین ۱۳۹۶)

ازبکستان – قطر / کره جنوبی – سوریه / ایران – چین

مسابقه هشتم:
۱۳ ژوئن ۲۰۱۷ (۲۳ خرداد ۱۳۹۶)

ایران – ازبکستان / سوریه – چین / قطر – کره جنوبی

مسابقه نهم:
۳۱ اوت ۲۰۱۷ (۹ شهریور ۱۳۹۶)

سوریه – قطر / چین – ازبکستان / کره جنوبی – ایران

مسابقه دهم:
پنجم سپتامبر ۲۰۱۷ (۱۴ شهریور ۱۲۹۶)

قطر – چین / ایران – سوریه / ازبکستان – کره جنوبی

تیم‌های اول و دوم هر گروه به طور مستقیم راهی رقابتهای جام جهانی خواهند شد در حالیکه دو تیم سوم هر گروه در دیدار پلی آف به مصاف هم خواهند رفت. برنده دیدار پلی‌آف در دو دیدار رفت و برگشت با نماینده کونکاکاف دیدار می‌کند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz