رشت رویایی- پارک‌های الغدیر و فرشتگان واقع در منطقه ۴ شهرداری رشت افتتاح شد.

[su_frame align=”center”]افتتاح پارک‌های الغدیر و فرشتگان - مرداد ۱۳۹۵[/su_frame]

عصر دیروز در مراسمی با حضور دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، سید امیرحسین علوی رئیس کمیسیون بودجه، رسولی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا، فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت محیط زیست و خدمات شهری شورا، فرهاد شوقی و فرانک پیشگر عضو شورای اسلامی شهر، فاطمه قدیمی حرفه مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت، علی مقصودی مدیر منطقه ۴ شهرداری رشت و جمعی از مردم منطقه بلوار شهید افتخاری دو پارک الغدیر و فرشتگان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم در مراسم افتتاح پارک فرشتگان اظهار داشت: نگاه امروز شهرداری رشت در توسعه شهری یک نگاه متوازن در راستای عدالت اجتماعی با ایجاد گفتمانی مشترک با کلیه شهروندان است.

شهردار رشت با تاکید بر نیاز عموم مردم در استفاده از فضاهای عمومی شهری تصریح کرد: ایجاد پارک‌ها و فضاهای عمومی علاوه بر آنکه امکان دسترسی و بهره مندی تمامی شهروندان به خصوص خردسالان و سالمندان را در برخورداری از فضاهای عمومی بهره مند خواهد ساخت، با توسعه نگاه اجتماعی و فرهنگی. کمک قابل توجه ای به مراودات مؤثر و محله محوری شهروندان خواهد داشت.
وی توجه به نقاط کم برخوردار به ویژه مناطق ۴ و ۵ و بخشی از منطقه ۳ را هدف اصلی مسیر توسعه شهری خواند و افزود: این توزیع متوازن به واسطه احداث پارک‌های محله‌ای سبب خواهد شد تا با کم کردن فاصله‌ها و نیز مراوده نزدیک با شهروندان در کاهش معایب محلات گام برداریم.

[su_frame align=”center”]افتتاح پارک‌های الغدیر و فرشتگان - مرداد ۱۳۹۵ - محمدعلی ثابت‌قدم[/su_frame]

سید محمد علی ثابت قدم با اشاره به اینکه هیچ شهروندی در شهر رشت غریب نیست، گفت: شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بیش از پیش به فکر مردم می‌باشند و همواره در صدد توزیع متوازن امکانات و خدمات در محلات هستند.

شهردار رشت با تاکید بر شعار هر محله یک پارک خاطر نشان کرد: احداث پارک‌ها با هزینه خود مردم و شهروندان اجرایی می‌شود تا فواید آن به مردم برگردانده شود.

با احداث پارک‌ها گامی بلند در پایداری اجتماعی برداشته خواهد شد
فرانک پیشگر در این مراسم با اشاره به روند رو به رشد شهرنشینی اذعان داشت: در برنامه‌ریزی شهری احداث بوستان‌ها جهت گذران اوقات فراغت شهروندان نقش تعیین کننده‌ای در توسعه شهرنشینی دارد.

[su_frame align=”center”]مراسم افتتاح پارک مسکن مهر رشت - فرانک پیشگر[/su_frame]

نایب‌رییس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت ایجاد برقراری عدالت، توازن در برخورداری از خدمات شهری و امکانات رفاهی را از مهم‌ترین اهداف در احداث پارک‌ها عنوان کرد و یادآور شد: امید است با احداث پارک‌های متعدد علاوه بر افزایش کیفیت زندگی شهروندان گامی بلند در پایداری اجتماعی که از ارکان توسعه شهری است برداشته شود.

افتتاح چندین پارک در محلات منطقه ۴ تا پایان سال
علی مقصودی مدیر منطقه ۴ شهرداری رشت با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پارک فرشتگان از فروردین‌ماه سال جاری اذعان داشت: مساحت پارک فرشتگان ۵ هزار و ۸۴۰ مترمربع می‌باشد که همزمان با آن عملیات اجرایی پارک الغدیر به مساحت یک هزار و ۱۰۳ مترمربع آغاز شد.

[su_frame align=”center”]افتتاح پارک‌های الغدیر و فرشتگان - مرداد ۱۳۹۵ - علی مقصودی[/su_frame]

مدیر منطقه ۴ شهرداری رشت عدم تمرکز گرایی و توزیع عادلانه خدمات را از سیاست‌های اصلی شورا و شهرداری برشمرد و گفت: این پارک دارای دو فاز فضای سبز و مبلمان و فضای ورزشی است.

او تمامی همسایگان پارک فرشتگان را نگهبانان پارک عنوان کرد و گفت: با توجه به شناختی که از مردم این منطقه دارم همه اهالی و مردم آن با یک همدلی در حفظ و حراست امکانات و وسایل بازی پارک فرشتگان خواهند کوشید.

علی مقصودی برآورد هزینه پارک فرشتگان را ۸۰۰ میلیون تومان دانست و تصریح کرد: تا پایان سال جاری علاوه بر افتتاح چند پارک شاهد تکمیل رینگ پارک دانشجو، بهره برداری از پارک مشکات، بهره برداری از فضای مکس آرامگاه شیون فومنی و…. در منطقه ۴ خواهیم بود.

در ادامه یکی از معتمدین محله فوق نیز با قدردانی از شهردار رشت و مدیر منطقه ۴ شهری به بیان مسائل و مشکلات محله پرداخت.

گزارش تصویری افتتاح پارک‌های الغدیر و فرشتگان رشت