[su_frame align=”center”]کتابخانه ملی رشت[/su_frame]

رشت رویایی- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان از اجرای طرح عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی همزمان با ولادت امام زمان (عج) در روز نخست خردادماه امسال در این استان خبر داد.

امیر محمدپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به استقبال جوانان و نوجوانان از کتابخانه‌های عمومی گیلان در ایام مختلف سال اظهار کرد: یکم خرداد ماه امسال طرح عضویت رایگان در تمام کتابخانه‌های عمومی استان اجرایی می‌شود.

وی با اظهار امیدواری از استقبال شهروندان از اجرای طرح مذکور در گیلان، افزود: عرضه و نمایش دستاوردها و خدمات جدید و همچنین در اختیار گذاشتن منابع مفید کتابخانه‌های عمومی یکی از مهم‌ترین اهداف کتابخانه‌ها در رویداد مهم فرهنگی مذکور محسوب می‌شود که از طرف نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای علاقمندان به کتاب و کتاب‌خوانی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان با بیان اینکه تعطیلات تابستان و ایام اوقات فراغت دانش‌آموزان نزدیک است، تصریح کرد: کتابخانه‌های عمومی بهترین مکان برای گذراندن ایام مذکور و استفاده از امکانات محیط فرهنگی کتابخانه‌های عمومی است.

محمدپور به وجود فضای مناسب و استاندارد برای مطالعه در کتابخانه‌های عمومی گیلان اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی بخش‌های ویژه خدمات رایانه‌ای و کودک بسترهای رشد علمی و اطلاعاتی اعضأ و علاقمندان را فراهم کرده است.

وی در پایان خواستار استفاده علاقمندان به مطالعه و کتاب‌خوانی از فرصت ایجاد شده برای عضویت در کتابخانه‌های عمومی استان شد و بیان کرد: اکنون ۵۵ هزار نفر عضو ۱۰۰ کتابخانه عمومی گیلان هستند.