اولین کتابخانه سیار کانون پرورش فکری در گیلان راه‌اندازی شد

رشت رویایی- نخستین کتاب‌خانه سیار شهری کانون پرورش کودکان و نوجوانان استان گیلان در پارک دانشجو شهر رشت افتتاح شد.

245768384992

به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان، مدیر کل کانون گیلان در آیین گشایش این کتاب‌خانه، توصیه‌های مقام معظم رهبری پیرامون اهمیت و لزوم توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی را یادآور شد و فعالیت کتاب‌خانه‌ی سیار شهری را امکانی مناسب برای دسترسی آسان‌تر مخاطبان به کتاب و محصولات فرهنگی دانست.

علی پورحسن با اشاره به اهداف راه‌اندازی کتابخانه سیار شهری در پارک دانشجو رشت گفت: این کتاب خانه به منظور توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، هم‌چنین دسترسی آسان‌تر مخاطبان به کتاب و محصولات فرهنگی با همراهی کانون و حوزه هنری استان گیلان راه اندازی شده است.

او ادامه داد: فراهم آوردن امکان بهره‌مندی کودکان و نوجوانانی که دسترسی کمتری به مراکز فرهنگی هنری ثابت کانون پروررش فکری دارند، افزایش گستره برنامه‌ها و معرفی فعالیت‌های خلاقانه و کتاب‌محور کانون از جمله اهدافی است که در راه‌اندازی این کتاب‌خانه سیار شهری دنبال می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان افزود: کتاب‌خانه همواره تصویری جذاب در ذهن تداعی می‌کند و چنانچه این مکان جذاب در فضایی دوست‌داشتنی همچون پارک قرار گیرد، به جذابیت آن اضافه می‌شود.

پورحسن ابراز امیدواری کرد: همکاری‌ها در راستای توسعه فعالیت‌های فرهنگی و کتاب‌خوانی بین دستگاه‌های مختلف افزایش یابد و به ایجاد بسترهای مناسب برای توسعه فرهنگی استان منجر شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz