گزارش رشت رویایی از اولین همایش شهر خلاق خوراک‌شناسی یونسکو-رشت
رستوران‌های گیلان آماده میزبانی از توریست‌های خارجی باشند

اولین همایش شهر خلاق خوراک‌شناسی یونسکو-رشت - مهر ۱۳۹۵

رشت رویایی- اولین همایش شهر خلاق خوراک‌شناسی یونسکو-رشت عصر امروز در سالن همایش‌های مخابرات استان گیلان برگزار شد.

به گزارش رشت رویایی، اولین و بزرگ‌ترین همایش شهر خلاق خوراک‌شناسی یونسکو-رشت با هدف توسعه صنعت توریسم غذایی و رستوران‌داری استان گیلان و همچنین نمایش خلاقیت و توانمندی‌های مردم استان گیلان در حوزه خوراک‌شناسی با حضور استاندار، شهردار و مدیرکل میراث فرهنگی گیلان در سالن همایش‌های مخابرات استان برگزار شد.

همایش خوراک‌شناسی برای دستیابی به اهداف توسعه

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت با تشکر از کسانی که موجب پیوستن رشت به شبکه شهرهای خلاق یونسکو شدند، گفت: باید سپاسگزار گذشتگانی باشیم که با تلاش، پشتکار و خلاقیت خود باعث شدند که امروز ما بتوانیم با تنوع در خوراک و خلاقیت‌هایی که در زمینه غذا داریم، رشت را به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی در یونسکو به ثبت برسانیم.

فاطمه قدیمی‌حرفه افزود: امروز در حضور جناب دکتر شفیعی هستیم که ایشان در حوزه برندسازی فعالیت دارند. ما در عرصه‌ای وارد شده‌ایم که در ابتدای راه آن قرار داریم و ان‌شاءالله بتوانیم این مسیر را با مشارکت بهتر و کمک‌های ایشان طی کنیم.

اولین همایش شهر خلاق خوراک‌شناسی یونسکو-رشت - مهر ۱۳۹۵ - فاطمه قدیمی

او با اشاره به حضور در دهمین اجلاس شهرهای خلاق خوراک که دو هفته پیش در سوئد برگزار شد، اضافه کرد: رشت جزو ١٧ شهر خلاق خوراک انتخاب شده است که ترکیه و ایران تنها کشورهای مسلمان در شبکه شهرهای خلاق در زمینه خوراک هستند.

شبکه شهرهای خلاق یک فرصت است تا با توجه به پتانسیل‌هایی که داریم، به توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال دست یابیم. شبکه شهرهای خلاق برای رشت بهترین کرسی در جهان است و باید با تلاش مضاعف حفظ شود.

او ادامه داد: امیدوارم با پتانسیل‌هایی که داریم بتوانیم به کمک نمایندگان مجلس که دو عضو از آنها در اینجا حضور دارند، برنامه‌های توسعه را در شهر رشت به نقطه مطلوب برسانیم. هدف ما از برگزاری چنین مراسمی فقط تشریفات نیست بلکه رسیدن به اهداف توسعه است.

قدیمی در پایان از کسانی که در برگزاری همایش کمک و از کسانی که در انتخاب رستوران‌های برتر با ما کمک مردند تشکر می‌کنیم.

اولین همایش شهر خلاق خوراک‌شناسی یونسکو-رشت - مهر ۱۳۹۵

معرفی رستوران‌های برتر استان

در ادامه این مراسم از رستوران‌های برتر به شرح زیر تقدیر شد:
۱-رستوران مهتاب لاهیجان تمام معیارهای سنتی بودن را رعایت کرده است.
۲-رستوران مهتاب پایداری، تلاش و همت را رمز موفقیت خود دانست.
۳-رستوران عاشوری

شهر خلاق غذا یک فرصت است

مهندس زارعی با اشاره به همکاری گروه شهر آرا در جهت معرفی شهر خلاق، گفت: زمانی که به شهر دیگر می‌رویم متوجه می‌شویم که در چه بهشتی زندگی می‌کنیم، باید خدا را به خاطر چنینی نعمت بزرگی که به ما داده شکر کنیم. گیلان در حوزه فرهنگ، دانشمندانی چون پرفسور اکبرزاده، معین و سمیعی را دارد و در حوزه تاریخ از قوم دیلم گرفته پیشینه تاریخی چند هزار ساله دارد که بیشترین آثار لوور فرانسه متعلق به گیلان است.

اولین همایش شهر خلاق خوراک‌شناسی یونسکو-رشت - مهر ۱۳۹۵ - وحید زارعی

کارشناس توریسم غذایی و گردشگری ادامه داد: پیشینه ما در انتخاب مذهب شیعه هم قابل ملاحضه است؛ زیرا گیلان جزو محدود شهرهایی است که این آداب را انتخاب کرد.

زارعی همچنین گفت: بابت زحمات شهرداری و خانم قدیمی تشکر می‌کنم. کاری که باید انجام دهیم معرفی پتانسیل‌های موجود در رشت است. ایران به لحاظ هزینه درمانی از دیگر کشورها پایین‌تر است و با ورود گردشگر سلامت، می‌توانیم پیشتاز باشیم. ارتباط این حوزه با حوزه غذا این است که اگر بخواهیم سالم باشیم باید غذای خوبی مصرف کنیم. انسان سالم با غذا و گردش خوب ساخته می‌شود و ما هر دو این نعمت را داریم.

او با بیان اینکه ما شهر اولین‌ها هستیم، افزود: ولی متاسفانه معضلی به نام رسانه‌ی مجازی ما را از کتاب و کتابخوانی دور کرده‌است. فرهنگ موضوع مهمی است. تمامی این المان‌ها باید در کنار هم باشد از فرهنگ، غذا و مکان‌های گردشگری.

او توضیح داد: شهر خلاق خوراک به عنوان یک فرصت است وباید گردشگر احساس کند غذایی که در اینجا مصرف می‌کند از هر نظر سالم است.

زارعی با بیان اینکه امیدوارم جشنواره‌های بعدی در این شهر بیشتر نمایان شود، گفت: ما رشتی‌ها و گیلانی‌ها هستیم که به رستوران می‌رویم، رستوران‌دار هم از همین شهر خریداری می‌کند. اما باید با اطلاع‌رسانی قوی‌تر بتوانیم پای سرمایه‌گذار را به میدان باز کنیم.

اولین همایش شهر خلاق خوراک‌شناسی یونسکو-رشت - مهر ۱۳۹۵

باید با دنیا ارتباط داشته باشیم

نماینده رشت در مجلس باتشکر از همه دست‌اندرکاران برنامه، شهردار رشت، فرماندار و مدیرکل میراث فرهنگی تشکر کرد و گفت: من به آقای ثابت‌قدم علاقه‌مند هستم چون شهردار با عرضه‌ایست. ما اولین‌های زیادی در رشت داشتیم و باید تلاش کنیم تا این‌ها حفظ شوند.

اولین همایش شهر خلاق خوراک‌شناسی یونسکو-رشت - مهر ۱۳۹۵ - غلامعلی جعفرزاده

مهندس جعفرزاده در ادامه افزود: آقای زارعی ما مفاد FTAF را انجام می‌دهیم. ما نمی‌خواهیم کشوری شویم که دور خود دیوار کشیده است بلکه ما می‌خواهیم با دنیا ارتباط داشته باشیم.

او با بیان اینکه گیلان استعداد جذب توریست از سرتا سر دنیا را دارد، تصریح کرد: ما به ندای دلواپسان گوش نخواهیم داد. ما باید با دنیا ارتباط داشته باشیم و رستوران‌های ما آماده میزبانی از توریست‌های خارجی باشند.

بخش بزرگی از برندسازی شمال وابسته به گردشگری است

دکتر شهریار شفیعی با اشاره به بحث برند سازی، گفت: ما رده‌های مختلف را در برندسازی تعریف می‌کنیم. ما در برندسازی در این سال‌ها کار خاصی انجام نداده‌ایم. نسبت به آنچه که در مورد بحث برندینگ شمال مطرح است، بخش بزرگی از آن وابسته به بخش گردشگری است.

او با بیان اینکه برندینگ کار بسیار سختی است، افزود: بازاریابی بسیار مهم است. در طی ١۵ سال زحمت کشیدیم که ثابت کنیم چگونه بر روی دارایی ناملموس سرمایه گذاری و برنامه‌ریزی کنیم. این کار نیاز به شیوه‌های مدیریتی پیچیده دارد. شهرداری طرح‌های خوبی در این زمینه ارائه داده وبسیار زحمت کشیده است. امیدواریم در آینده برند برتر از شمال باشد هرچند کار بسیار سختی است.

صاحب‌نظر حوزه برندسازی همچنین گفت: بحث کافی‌شاپ و رستوران نقطه شروع خوبی است اما باید بتوانیم نماینده خوب و در خورشان گیلان در سربرند برتر باشیم. مقصود ما از برند همیشه کاملاً مشخص نیست ولی بسیار رایج است و استفاده می‌شود درحالیکه معنای آن مبهم است.

اولین همایش شهر خلاق خوراک‌شناسی یونسکو-رشت - مهر ۱۳۹۵ - شهریار شفیعی

شفیعی با اشاره به اینکه ما برند ایرانی را اکثراً دوست نداریم، اضافه کرد: اینکه گفته می‌شود، این برند ایرانی است مانند نیش به تن من فرو می‌رود. ما چرا روی برندهای ایرانی غیرت نداریم؟ این اتفاق هر روز رخ می‌دهد. من در دولت دهم کارگروه برند پوشاک بودم که تنها ٣٠ درصد پوشاک برندها خارجی بود ولی امروزه برعکس شده است و آنچه که در گمرک ثبت می‌شود آمار درستی را نشان نمی‌دهد. این نشانه این است که کالا به صورت قاچاق وارد ایران می‌شود.

او ادامه داد: امیدوارم در آینده در پیاده‌راهی که دکتر ثابت‌قدم بنانهاده‌اند، سرِ بندبند آن برای حضور برندها رقابت وجود داشته باشد. اما ما باید شروط لازم را برای بحث گردشگری داشته باشیم.

او همچنین گفت: با فضای مجازی، ما تبدیل به مصرف‌کننده ٣٠ ثانیه‌ای شده‌ایم. امروز در ایران محتوا جای تولید کپی می‌شود در صورتی که در دنیا محتوا با سرعت بالا در حال تولید است. جهان بیش از آنکه فکر کنید محلی و داخلی شده است و ما با وجود فضای مجازی در پیله‌هایی که خود ایجاد کرده‌ایم درهم تنیده شده‌ایم.

او با بیان اینکه برند سازی، رسیدن یک شبه به منافع نیست و باید تلاش شبانه‌روزی داشت، تاکید کرد: اگر برند به جایی برسد که بتواند به زندگی شما معنا دهد یعنی به نقطه مطلوب رسیده‌اید. زبان برند سازی محبت و احترام است و خوشبختانه فرهنگ ما بر این پایه است و لازمه آن ارتباط است.

شهریار شفیعی در پایان تصریح کرد: محبت و احترام رابطه برندهای جهانی است؛ آنچه که در ذهن یک برند را می‌سازند. برندهای ایرانی در آنچه که شما می‌بینید و به یاد دارید بسیار ضعیف هستند. برند سازی می‌تواند درک ما را از کیفیت‌های ادراکی عوض کند.

تقدیر از رستوران‌های برتر

در ادامه برنامه با حضور مسئولین از رستوران‌دار برتر در حوزه‌های مختلف با اهدای تندیس تقدیر شد.

رستوران رازقی به عنوان بیشترین تنوع غذایی برای عرضه به مشتریان، رستوران حاج مرتضی انزلی به عنوان کسی که توانست شکل سنتی رستوران‌داری را به شکل مدرن عوض کند، رستوران دریایی نیلوفر آبی به عنوان تنها رستوران دریایی استان، رستوران عاشوری خمام به عنوان قدیمی‌ترین رستوران استان و رستوران مهتاب لاهیجان به عنوان بهترین نمونه از سفره‌خانه‌های سنتی در استان موفق به دریافت تندیس این همایش شدند.

اولین همایش شهر خلاق خوراک‌شناسی یونسکو-رشت - مهر ۱۳۹۵

بر اساس اعلام برگزارکنندگان این مراسم از محبوب‌ترین رستوران‌های انتخاب‌شده از سوی مردم گیلان به ترتیب رازقی، محرم و شورکولی تقدیر شد.

همچنین در این مراسم از ۱۵ رستوران کیفی گیلان به نام‌های رستوران‌های عاشوری، سفره خانه مهتاب لاهیجان، رستوران دریایی نیلوفر آبی انزلی، حاج مرتضی انزلی، رستوران ادشیر، رستوران جهانگیر، رستوران زیبای لاهیجان، رستوران جهان تاب، ترنگ طلایی، رستوران خاور خانم ، رستوران پرستو، رستوران جهانگیری رودبار، رستوران خزر باستان، رستوران سفری، رستوران ستاره گیلان و رازقی تقدیر شد.

گزارش تصویری اولین همایش شهر خلاق خوراک‌شناسی یونسکو-رشت

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz