[su_frame align=”center”]آرمین هادی پور[/su_frame]

رشت رویایی- آرمین هادی‌پور تکواندوکار گیلانی موفق شد مدال طلای بیست و دومین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا را کسب کند.

دبیر هیات تکواندو استان گیلان روز چهارشنبه در این خصوص گفت: آرمین هادی پور ورزشکار گیلانی در جریان این رقابت‌ها که در فیلیپین جریان دارد، با کسب چهار پیروزی متوالی مدال طلای وزن ۵۴ – کیلوگرم را برای کشورمان به ارمغان آورد.

اکبر صادق در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تکواندوکار شایسته با غلبه بر تمامی حریفانش، اولین مدال طلای تاریخ تکواندوی ایران در وزن اول را در آسیا کسب کرد.

وی اظهار کرد: کایپیتان تیم ملی تکواندوی مردان ایران برای کسب این نشان ارزشمند، پس از یک دور استراحت ابتدا شش بر صفر ‘ابرار خان ‘ از هند را شکست داد، سپس برابر ‘چین یو وانگ’ از چین تایپه با نتیجه پنج بر چهار برنده شد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه هفت بر یک برابر ‘گالیمژان سریکبای’ از قزاقستان به برتری رسید و راهی فینال شد.

وی ادامه داد: تکواندوکار وزن ۵۴- کیلوگرم کشورمان در مرحله نهایی نیز ‘رامنارونگ’ از تایلند را با نتیجه ۹ بر هشت از پیش رو برداشت و برسکوی قهرمانی آسیا تکیه زد.

دبیر هیات تکواندوی گیلان بیان کرد: آرمین هادی پور دارنده دو مدال طلا المپیک دانشجویان جهان و تورنمنت آزاد کره جنوبی در تیر ماه سال ۹۴، مدال طلای مسابقات تورنمنت آزاد قزاقستان در مهر ما سال ۹۴، مدال طلا تورنمنت کرواسی در آبان ۹۴، مدال نقره مسابقات جام جهانی مکزیک در آذر ماه ۹۴، مدال طلای المپیک آزمایشی ریو برزیل و تورنمنت آزاد فجیره امارات در اسفند ۹۴ را در کارنامه ورزشی خود دارد.

اکبر صادق خاطرنشان کرد: بیست و دومین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا با شرکت ۲۳۹ تکواندوکار از ۳۱ کشور در شهر ‘مانیلا’ فیلیپین در حال برگزاری است که به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴ امتیاز در رنکینگ جهانی و المپیکی تعلق خواهد گرفت.

وی در ادامه گفت: همچنین مهدی پوررهنما دیگر ورزشکار گیلانی در تیم ملی پاراتکواندو اعزامی به دومین دوره مسابقات قهرمانی پارا تکواندو آسیا ۲۰۱۶ فیلیپین بود که این ورزشکار شایسته گیلانی نیز موفق شد با غلبه برابر رقبای خود عنوان قهرمانی و مدال طلای این رقابت‌ها را کسب کند.

وی افزود: مدال طلای قهرمانی پاراتکواندو آسیا چین تایپه در فروردین ۹۴، مدال طلای پاراتکواندو جهانی ترکیه در شهریور ۹۴، مدال طلای پارا تکوانو جهان آیواز روسیه در مهر ماه ۹۴ از افتخارات مهدی پوررهنما است.