به مناسبت روز زمین پاک؛
اولین جشنواره روز بدون زباله در پیاده راه فرهنگی برگزار شد

[su_frame align=”center”]master-RR(1)[/su_frame]

رشت رویایی- جشنواره روز بدون زباله به مناسبت روز زمین پاک صبح امروز در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد.

به گزارش رشت رویایی، اولین جشنواره روز بدون زباله به مناسبت روز زمین پاک صبح امروز با مشارکت موسسه سرزمین ایده آل و سازمان پسماند شهردار ی رشت در پیاده راه فرهنگی برگزار شد .

مدیر موسسه مردم‌نهاد سرزمین ایده آل ما در حاشیه این مراسم به خبرنگار رشت رویایی گفت: امروز به مناسبت روز زمین پاک، موسسه سرزمین ایده‌آل ما با همکاری سازمان پسماند شهرداری اقدام به برپایی جشنواره روز بدون زباله کرد. ما در این جشنواره که برای نخستین بار برگزار می‌شود، سعی کردیم با برپایی چندین غرفه در پیاده‌راه، موضوعات مختلفی را مورد توجه قرار دهیم.

[su_frame align=”center”]پیمان بازدیدی[/su_frame]

پیمان بازدیدی افزود: در یکی از غرفه‌های این جشنواره، پسماند خشک از مردم گرفته می‌شود و به جای آن بذر سبزیجات تحویل داده می‌شود.

او همچنین به غرفه آموزش رفتار با حیوانات اشاره کرد و گفت: می‌توان گفت این برنامه برای اولین بار در رشت حتی در استان در حال اجرا است و در این غرفه چگونگی مواجه با حیوانات شهری مثل سگ و گربه آموزش داده می شود تا مردم کمتر از این حیوانات بترسند.

این فعال محیط زیست ادامه داد: از غرفه‌های دیگر این نمایشگاه می‌توان به تفکیک زباله از مبدا، نقاشی کودک، کاردستی، دورریزهای بازیافتی اشاره کرد. همچنین در حاشیه‌ی این جشنواره برنامه‌هایی همچون جشن شادی، مسابقه و بازیهای محیط زیستی گنجانده شده تا به واسطه آن بتوانیم کاری کنیم که شهروندان به محیط زیست و حیوانات بیشتر توجه کنند.

بازدیدی در پایان تصریح کرد: من ادعایی ندارم که طی دو سال بشود فرهنگ مردم را تغییر داد. مثلا بحث نریختن زباله در اماکن عمومی که سالهای سال به آن دقت نشده و این می‌طلبد که گروه‌های مردم نهاد و سازمان‌های مرتبط همه در کنار هم تلاش کنند تا فرهنگ مردم در این زمینه‌ها ارتقا یابد.

گفتنی است، روز جهانی زمین پاک هر ساله در ۲۲ آوریل مصادف با ۲ اردیبهشت در تمام دنیا برگزار و به همه مردم روی زمین یادآوری می شود که نباید سیاره خود “زمین” را فراموش کنند و به فکر حفظ آن باشند.

این روز به منظور ایجاد آگاهی جهانی و نیز سپاسگزاری از مواهب زمین و منابع و ذخایر طبیعی آن است که از سوی سازمان ملل متحد نیز هر سال طبق مراسم ویژه ای در سراسر جهان برگزار می شود. روز زمین پاک، روزی برای افزایش آگاهی و قدردانی نسبت به محیط زیست کرهٔ زمین است.

[su_frame align=”center”]679[/su_frame] [su_frame align=”center”]22[/su_frame] [su_frame align=”center”]34[/su_frame] [su_frame align=”center”]4[/su_frame] [su_frame align=”center”]5555[/su_frame] [su_frame align=”center”]3456[/su_frame] [su_frame align=”center”]5468[/su_frame] [su_frame align=”center”]345[/su_frame] [su_frame align=”center”]456[/su_frame] [su_frame align=”center”]459[/su_frame] [su_frame align=”center”]546[/su_frame] [su_frame align=”center”]4555[/su_frame] [su_frame align=”center”]5666[/su_frame] [su_frame align=”center”]6777[/su_frame] [su_frame align=”center”]67700[/su_frame]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *