مریم ایراندوست از آخرین وضعیت تیم بانوان ملوان می‌گوید:
اولویت اول ما انزلی است

مریم ایراندوست

رشت رویایی- تیم فوتبال بانوان ملوان اولین تمرینات خود را در سال جدید و پس از انحلال در سواحل انزلی آغاز کرد. شنیده می‌شود که این تیم چندین پیشنهاد از شهرهای مختلف دارد ضمن اینکه غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت پیگیر وضعیت این تیم است تا شاید امکان حضور دوباره پرافتخارترین تیم بانوان کشور به لیگ برتر باشد.

به گزارش رشت رویایی، مربی تیم بانوان ملوان در خصوص آخرین وضعیت تیم بانوان ملوان گفت: در آخرین جمع‌بندی که با اعضای تیم داشتیم به این نتیجه رسیدیم که تمرینات تیم را آغاز کنیم که حداقل بچه‌ها از لحاظ بدنی عقب نمانند تا اگر تکلیف در هفته‌های آینده مشخص شد از رقیبان خود عقب نباشیم. فعلاً یک اردوی ده روزه را آغاز کردیم و هر روز بعدازظهر بچه‌ها در کنار ساحل تمرین می‌کنند. متاسفانه صبح‌ها نتوانستیم یک سالن بدنسازی فراهم کنیم ولی هر بازیکن برنامه دارد و کار بدنسازی‌اش را انجام می‌دهد.

مریم ایراندوست با اشاره به حمایت‌های جعفرزاده نماینده رشت از این تیم، افزود: حمایت‌های معنوی آقای جعفرزاده شامل حال تیم بانوان بود و طی صحبت‌هایی که با من داشتند پیگیر موضوع تهمت‌هایی هستند که از سمت باشگاه به بازیکنان تیم ما زده شد و حتی تا مراجع بالاتر هم این مسئله را دنبال می‌کنند.

مربی اسبق تیم ملی ایران در ادامه افزود: هفته آینده در مورد تشکیل تیم جلسه‌ای با آقای جعفرزاده برگزار خواهیم کرد. اما از سوی دو سه باشگاه دیگر پیشنهاداتی به‌دست ما رسیده است. باید بررسی کنیم و ببینیم کدام شرایط برای بازیکنان تیم مناسب‌تر است یا اینکه صد در صد قطعی می‌شود یا فقط در حد حرف است.

تمرین تیم فوتبال بانوان ملوان - مریم ایراندوست

ایراندوست در خصوص نام این تیم اضافه کرد: این تیم در حال حاضر اسمی ندارد. وقتی باشگاه انحلال این تیم را اعلام کرد بنابراین نامی از ملوان روی این تیم نخواهد بود. همانطور که شاهد بودیم با وجود حمایت هواداران، مردم شهرستان و استان و حتی مسئولین، مدیرعامل باشگاه روی تصمیم خود پافشاری کرد. در مورد تهمت‌هایی هم که زده شد از ما هیچ‌گونه عذرخواهی صورت نگرفت. حتی نامه‌ای که منتشر شد نه مهر باشگاه نه امضای مدیرعامل باشگاه را داشت. تیم بانوان کار خود را انجام می‌دهد و به امید کسی نیست. ما تیمی هستیم که همیشه با هم بودیم، همیشه همین مشکلات وجود داشته، خودمان شروع کردیم تمرینات‌مان را کنار ساحل یا زمینی که هواداران در اختیارمان گذاشتند انجام دادیم و هیچ‌وقت بدون مشکل و دردسر کار نکردیم. حالا هم مثل همیشه کارمان را پیش می‌بریم تا ببینیم به امید خدا چه اتفاقی خواهد افتاد.

او در ادامه درباره شایعاتی که در خصوص پیشنهاد باشگاه استقلال تهران به گوش می‌رسد، توضیح داد: آقای افشارزاده مدیرعامل سابق باشگاه استقلال به بنده پیشنهاد داده بود و خیلی مصر بود که این اتفاق بیافتد ولی در نهایت ایشان استعفا دادند و رفتند. بعد از ایشان من با این باشگاه صحبتی نداشتم. البته خانم دکتر شجاعی صحبت‌هایی با بنده داشتند ولی همانطور که عرض کردم ما تمرینات خودمان را پیش می‌بریم و نمی‌خواهیم ذهنمان را فعلاً درگیر این مسائل کنیم. اولویت اول بچه‌ها انزلی است و اگر انزلی حمایت نشد، تیمی از استان و اگر از سمت استان هم حمایتی نداشتیم، مجبوریم که به پیشنهادات بیرون از استان فکر کنیم.

ایراندوست در خصوص بازیکنان غیربومی این تیم و وضعیت این افراد گفت: تمام بازیکنان غیربومی نیز با هزینه شخصی بلیت گرفتند و آمدند و درحال حاضر به تیم اضافه شدند و تمرینات خود را با ما از سر گرفتند. به هرحال این تصمیم برپایه یک تصمیم جمعی بود و همه به این نتیجه رسیدیم که حداقل تمرینات شروع شود. به خاطر اینکه مشکل اسکان بازیکنان غیربومی رفع شود، بنده منزل شخصی خود را در اختیار این بازیکنان قرار دادم تا مشکلی از این بابت نداشته باشند اما در کل تمام هزینه‌ها به پای خود بازیکنان است.

تمرین تیم فوتبال بانوان ملوان

او در پاسخ به این سؤال که آیا واکنش و حمایت‌های هواداران ممکن است در روند تصمیم‌گیری باشگاه تغییر حاصل کند، متذکر شد: مگر در این دو سال اخیر، هواداران به هر چیزی که واکنش نشان دادند باشگاه ترتیب اثر داد تا در خصوص بانوان نتیجه‌ای داشته باشد؟ به هرحال هواداران و مردم به ما خیلی لطف دارند ولی مدیریت باشگاه نشان داده که تصمیم‌گیرنده نهایی خودش است و هرکاری دلش بخواهد انجام می‌دهد و مردم انزلی و هواداران جایی در تصمیماتشان ندارند. ما هم نمی‌توانیم اجباری به باشگاه داشته باشیم. باشگاه دوست دارد تیم بانوان را منحل کند و هرطور که تصمیم بگیرد ما هم تابع قانون و مقررات هستیم.

مریم ایراندوست در پایان با اشاره به تصمیمش مبنی به خداحافظی‌اش از فوتبال تصریح کرد: تصمیم داشتم کمی از این فضا دور باشم و استراحت کنم اما با این اتفاقاتی که افتاد و حرف‌هایی که زده شد، تصمیم گرفتم در کنار بچه‌ها باشم تا این بازیکنان از بلاتکلیفی درآیند یا حداقل از این وضعیت روحی و روانی‌ای که باشگاه با بیانیه‌اش برای آنها به وجود آوردند دور شوند. تمام تلاش و توان خود را بکار بستم تا شرایط را از لحاظ اسکان، تغذیه و برنامه‌ریزی تمرینی برایشان به وجود آورم. یکم شهریور قرعه‌کشی لیگ است و بنده به اتفاق سرپرست تیم سعی می‌کنیم شرایطی را فراهم کنیم تا بهترین اتفاق برای بازیکنان رقم بخورد.

تمرین تیم فوتبال بانوان ملوان تمرین تیم فوتبال بانوان ملوان تمرین تیم فوتبال بانوان ملوان تمرین تیم فوتبال بانوان ملوان تمرین تیم فوتبال بانوان ملوان

عکس: نرگس محمدخواه

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz