اولین اهدای عضو سال 96 به سه بیمار جان دوباره داد

رشت رویایی- سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان از نجات جان چند بیمار با اهدا اعضای فرد دچار مرگ مغزی در این استان خبر داد

به گزارش ایرنا، طلعت کاویانی گفت: اهدای عضو علی (شایان) گودرزنیا ۱۶ ساله ساکن شهرستان رودسر که به دلیل تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، جان چند بیمار را نجات داد.
او گفت: کبد و دو کلیه این فرد دچار مرگ مغزی با رضایت خانواده در مرکز فراهم آوری بیمارستان رازی رشت برداشته و برای پیوند به بیماران نیازمند به بیمارستان نمازی شیراز منتقل شده است.
او گفت: همچنین نسوج این فرد از جمله دریچه های قلب، چند قطعه استخوان، تاندون و غیره برای استفاده از بیماران نیازمند برداشته شده است.
شهرام گودرزنیا پدر جوان متوفی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت:علی فرزند اول من بود و تنها ۱۶ سال داشت و دانش آموز سال دوم متوسطه و درحال تحصیل در هنرستان کار و دانش شهید نورانی رودسر در رشته مکانیک خودرو بود و ایام تعطیل هم کار می کرد.

او گفت: علی روز پنجشنبه نوزدهم بهمن ماه(روزحادثه) در حال رانندگی با موتورسیکلت بود که ناگهان راننده خودرویی در جای دورزدن ممنوع راه وی را بست و منجر به تصادف شدید و مرگبار شد.

این پدر داغدار اضافه کرد: علی از ناحیه سر دچار شکستگی جمجمه شده و در بیمارستان ۲۲آبان لاهیجان بستری بود تا اینکه روز گذشته جان به جان آفرین تسلیم کرد.

او ادامه داد: گرچه اهدای اعضای فرزند از دست رفته ام بسیار سخت بود اما خانواده تصمیم گرفتیم در اقدامی خیرخواهانه و خداپسندانه تمامی اعضای بدن فرزند خود را به بیماران نیازمند اهدا نماییم تا زندگی چند نفر نجات داده شود.