اهدای اعضای جوان ۱۶ ساله رودسری به چند بیمار

اولین اهدای عضو سال 96 به سه بیمار جان دوباره داد

رشت رویایی- سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان از نجات جان چند بیمار با اهدا اعضای فرد دچار مرگ مغزی در این استان خبر داد

به گزارش ایرنا، طلعت کاویانی گفت: اهدای عضو علی (شایان) گودرزنیا ۱۶ ساله ساکن شهرستان رودسر که به دلیل تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، جان چند بیمار را نجات داد.
او گفت: کبد و دو کلیه این فرد دچار مرگ مغزی با رضایت خانواده در مرکز فراهم آوری بیمارستان رازی رشت برداشته و برای پیوند به بیماران نیازمند به بیمارستان نمازی شیراز منتقل شده است.
او گفت: همچنین نسوج این فرد از جمله دریچه های قلب، چند قطعه استخوان، تاندون و غیره برای استفاده از بیماران نیازمند برداشته شده است.
شهرام گودرزنیا پدر جوان متوفی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت:علی فرزند اول من بود و تنها ۱۶ سال داشت و دانش آموز سال دوم متوسطه و درحال تحصیل در هنرستان کار و دانش شهید نورانی رودسر در رشته مکانیک خودرو بود و ایام تعطیل هم کار می کرد.

او گفت: علی روز پنجشنبه نوزدهم بهمن ماه(روزحادثه) در حال رانندگی با موتورسیکلت بود که ناگهان راننده خودرویی در جای دورزدن ممنوع راه وی را بست و منجر به تصادف شدید و مرگبار شد.

این پدر داغدار اضافه کرد: علی از ناحیه سر دچار شکستگی جمجمه شده و در بیمارستان ۲۲آبان لاهیجان بستری بود تا اینکه روز گذشته جان به جان آفرین تسلیم کرد.

او ادامه داد: گرچه اهدای اعضای فرزند از دست رفته ام بسیار سخت بود اما خانواده تصمیم گرفتیم در اقدامی خیرخواهانه و خداپسندانه تمامی اعضای بدن فرزند خود را به بیماران نیازمند اهدا نماییم تا زندگی چند نفر نجات داده شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *