انفجار یک منزل مسکونی در رشت +تصاویر

رشت رویایی- معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی رشت از نشت گاز و انفجار در یک منزل مسکونی واقع در بلوار شهید بهشتی رشت خبر داد.

[su_frame align=”center”]انفجار یک منزل مسکونی در رشت[/su_frame]

شهرام مؤمنی با اعلام خبر فوق توضیح داد: در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی در ساعت ۱۶:۴۲ دقیقه عصر روز گذشته، ۱۶ آبان ۹۵ مبنی بر انفجار در یک منزل مسکونی، ستاد فرماندهی سازمان ۵ دستگاه خودرو به همراه ۱۵ تن آتش‌نشان از ایستگاه‌های ۲ و ۵ و ۱۱ را به محل حادثه واقع در بلوار شهید بهشتی، خیابان بهار اعزام کرد.

او در ادامه افزود: آتش‌نشانان سریعاً پس از ایمن سازی محل حادثه و قطع سیستم برق و گاز به همراه تجهیزات اطفایی وارد منزل شده و نسبت به اطفای آتش اقدام نمودند.

این مسوول آتش‌نشانی ادامه داد: علت حادثه نبود بست مناسب شیلنگ گاز متصل به سماور گازی بوده که با توجه به عدم حضور مالک در منزل، بر اثر فشار گاز و خارج شدن شیلنگ، موجبات انتشار گاز و در نهایت انفجار و آتش‌سوزی را فراهم نمود.

[su_frame align=”center”]انفجار یک منزل مسکونی در رشت[/su_frame]

مؤمنی در پایان به عدم رعایت طول شیلنگ گاز شهری در این حادثه اشاره داشت و افزود: حداکثر طول شیلنگ گاز شهری یک متر و ۲۰ سانت بوده که با توجه به تصاویر منتشره عدم رعایت این اصول به وضوح دیده می‌شود.

همین گزارش حاکی است: این حادثه با توجه به خسارات مالی بدون آسیب و تلفات جانی به خیر گذشت.

[su_frame align=”center”]انفجار یک منزل مسکونی در رشت[/su_frame][su_frame align=”center”]انفجار یک منزل مسکونی در رشت[/su_frame]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *