انفجار گاز شهری رشت؛ تخریب ۲۱ خانه، دو نفر مصدوم شدند

انفجار گاز شهری در بلوار شهدای گمنام رشت

رشت رویایی- انفجار گاز شهری در بلوار شهدای گمنام رشت موجب مصدومیت دو نفر و تخریب ۲۱ باب منزل مسکونی شد.

سرپرست حوزه معاونت عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری این شهر بعدازظهر امروز در جریان اطفای حریق ناشی از انفجار گاز شهری در بلوار شهدای گمنام این شهر اظهار کرد: سه گروه امداد و نجات برای اطفای آتش تقسیم شدند.

شهرام مؤمنی با بیان اینکه در کمتر از سه دقیقه تمام تیم‌های اعزامی به محل حادثه رسیدند، تصریح کرد: انفجار مهیب گاز شهری موجب تخریب آپارتمان‌های هم‌جوار شده است.

وی از مصدومیت یک زن حدود ۳۷ ساله و یک کودک ۸ ساله در اثر حادثه مذکور خبر داد و گفت: مصدومان حادثه از شهروندان بودند که به دلیل موج انفجار و پرتاب شیشه دچار مصدومیت شدند.

این مسئول، سوختگی شهروندان مذکور را پنج تا ۱۵ درصد عنوان کرد و یادآور شد: این افراد توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.

انفجار گاز شهری در بلوار شهدای گمنام رشت

وی، نبود درپوش شیر گاز و باز شدن اهرم گاز شهری را موجب تجمع بیش‌ازحد گاز و انفجار مهیب دانست و خاطرنشان کرد: تاکنون بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان خسارت ناشی از این انفجار برآورد شده است.

مؤمنی با اشاره به اینکه خسارت دقیق‌تر در دست بررسی است، یادآور شد: موج انفجار موجب آسیب‌دیدگی و شکستگی در، پنجره و شیشه ۱۰ واحد آپارتمان مسکونی، سه باب منزل مسکونی ویلایی و دو خودروی سواری و تخریب دیوارها، سقف و هشت باب آپارتمان مسکونی دیگر شده است.

وی دقت به ایمنی وسایل برقی و گازی را امری مهم و اساسی دانست و یادآور شد: هرگونه سهل‌انگاری در استفاده، حفظ و نگه‌داری از وسایل برقی و گازی می‌تواند خسارت جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

انفجار گاز شهری در بلوار شهدای گمنام رشت انفجار گاز شهری در بلوار شهدای گمنام رشت انفجار گاز شهری در بلوار شهدای گمنام رشت

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz