انفجار مهیب در تهران + فیلم

رشت رویایی- رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران جزئیاتی از انفجار شدید در فلکه دوم شهران را تشریح کرد.

انفجار مهیب در تهران

احمد صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث ایسنا، در این باره گفت: حوالی ساعت ۴:۳۰ امروز کارگران مشغول حفاری در پروژه مترو بودند که ناگهان برخورد تجهیزات حفاری با لوله گاز سبب انفجار در محل شد.

وی با بیان اینکه در پی این انفجار حریقی هم در میدان دوم شهران ایجاد شد، افزود: بلافاصله عوامل امدادی اعم از آتش‌نشانی، اورژانس و … به همراه عوامل انتظامی و تیم‌های مدیریت بحران در محل حاضر شده و هر یک وظایف خود را آغاز کردند. در این بین با توجه به احتمال بروز حادثه برای یکی از ساختمان‌های مجاور دستور تخلیه ساختمان نیز داده شد که خوشبختانه با اقدامات انجام شده در حال حاضر خطری این ساختمان را تهدید نمی‌کند.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه مدتی بعد شعله‌های حریق مهار و اطفا شد، گفت: همچنین با اقدامات انجام شده از نشت گاز نیز جلوگیری شد و در حال حاضر محل ایمن‌سازی شده است؛ اما چند ایستگاه آتش نشانی و عوامل اورژانس، شهرداری و مدیریت بحران همچنان در محل حضور دارند.

صادقی با اشاره به انسداد مسیر به ایسنا گفت: در پی این انفجار گودالی در منطقه ایجاد شده که پر کردن و ایمن‌سازی آن نیازمند زمان است، از این رو تا اطلاع بعدی و با همکاری عوامل پلیس راهور این مسیر مسدود شده و مسیرهای جایگزین مشخص شده است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر وضعیت محل عادی بوده و خطری آنجا را تهدید نمی‌کند، اظهار کرد: با این وجود همچنان عوامل امدادی در محل مستقرند.

صادقی درباره تعداد مصدومان و جانباختگان احتمالی این حادثه نیز گفت: تعدادی از افراد مصدوم شده‌اند اما شمار دقیق آن را نمی‌دانم درباره کشته‌شدگان هم تا کنون موردی اعلام نشده اما گفته می‌شود که احتمال وجود مورد فوتی نیز وجود دارد که البته امیدواریم این احتمال به صفر برسد.

اعزام ۸ آمبولانس به محل
حسن عباسی، سخنگوی اورژانس تهران نیز در این باره به خبرنگار حوادث ایسنا، گفت: این حادثه در ساعت ۴:۳۷ بامداد امروز جمعه به مرکز فوریت‌های ۱۱۵ اطلاع داده شد و ما بلافاصله هشت دستگاه آمبولانس را به محل فرستادیم و در حال حاضر نیز سه دستگاه آمبولانس در محل حضور دارند.

عباسی از امدادرسانی سرپایی به پنج نفر خبر داد و گفت: تا کنون گزارشی از مورد فوتی به ما اعلام نشده است.

سیدمصطفی مرتضوی، سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر نیز به ایسنا گفت: ٢١ نیروی عملیاتی در قالب شش تیم جهت خدمت‌رسانی به محل حادثه اعزام شدند و دو تیم آن است منطقه ٢٢ و شهریار نیز در آماده‌باش هستند.

به گزارش ایسنا، در پی این حادثه عوامل انتظامی نیز در محل مستقر بوده و ماموران پلیس راهور نیز در حال روان‌سازی ترافیک هستند. همچنین برخی از ساکنان منطقه شهران و جنت‌آباد شمالی نیز از اخلال در آنتن دهی تلفن همراه خود خبر داده‌اند که معلوم نیست به این حادثه ارتباطی دارد یا خیر.

انسداد محدوده شهران و اعلام مسیرهای جایگزین/اعمال محدودیت‌ها تا سه روز آینده
جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از اعمال ممنوعیت تردد در اطراف محدوده انفجار در میدان شهران خبر داد.

سرهنگ حسن عابدی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی ایسنا، در این باره گفت: حوالی ساعت ۴:۳۰ بامداد امروز و ترکیدگی لوله گاز در کارگاه مترو واقع در خیابان کوهسار تقاطع خیابان یکم سبب ایجاد گودالی وسیع و عمیق در میانه خیابان اصلی کوهسار شد و به همین دلیل پلیس یکسری ممنوعیت و محدودیت ترافیکی را در منطقه اعمال کرده است که پیش بینی می‌شود حداقل تا دو سه روز آِینده ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه در همین راستا لازم است که شهروندان از ترددهای غیرضروری در این محدوده و محورهای منتهی به امام‌زاده داوود و کوهسار خودداری کنند، گفت: ممنوعیت‌های تردد از میدان شهران به سمت غرب و شمال اعمال شده است.

عابدی ادامه داد: بر این اساس از میدان شهران به سمت غرب، خیابان کوهسار از بزرگراه آبشناسان به سمت شمال و خیابان او پی جی به سمت جنوب مسدود هستند و رانندگانی که قصد عبور به سمت شمال و جنوب کوهسار را دارند می‌توانند از مسیرهای آبشناسان شرق و خیابان عباسی و همچنین خیابان عباسی به سمت شرق و میدان شهران به سمت جنوب تردد کنند.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به بزرگی و ابعاد این حادثه گفت: گودال عمیقی در محل ایجاد شده و سبب شکستگی لوله گاز و آب نیز شده است از این رو پیش‌بینی ما این است که ممنوعیت‌های اعمال شده حداقل تا ۲ یا ۳ روز آینده باقی بماند.

عابدی درباره اینکه آیا پلیس مسیرهای دسترسی به کن و پارک جنگلی کوهسار را مسدود کرده یا خیر؟ گفت: با توجه به اینکه در تعطیلات پایان هفته هستیم و از سوی دیگر ساکنان منطقه نیز باید از مسیر اصلی عبور کنند، از این رو چنین تصمیمی تا کنون اتخاذ نشده است اما ممکن است با سنگین شدن باز ترافیک نسبت به تعطیلی پارک یا انسداد موقتی مسیرهای دسترسی به آن اقدام شود.

وی درباره وضعیت ترافیکی منطقه نیز گفت: در حال حاضر ترافیک در منطقه شهران نیمه سنگین گزارش شده و ما تیم‌های ویژه‌ای را برای روان‌سازی و تسهیل رفت‌وآمد به محدوده میدان شهران و بلوار کوهسار اعزام کرده‌ایم.
سخنگوی اورژانس تهران: اورژانس تهران با موردی از فوت در حادثه شهران روبرو نشد
سخنگوی اورژانس تهران تاکید کرد که نیروهای اورژانس در خدمت‌رسانی به حادثه منطقه شهران، با موردی از فوت مصدومان روبرو نشدند.

حسن عباسی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته از سوی اورژانس تهران در حادثه انفجار لوله گاز در منطقه شهران گفت: این حادثه ساعت ۴: ۲۰ دقیقه صبح امروز به اورژانس تهران اعلام شد که ما نیز بلافاصله، هشت دستگاه آمبولانس به محل اعزام کردیم.

وی افزود: هنوز دو دستگاه آمبولانس برای حوادث احتمالی بعدی در محل حضور دارند و تا حدود یک ساعت دیگر نیز به استقرار خود ادامه می‌دهند.

سخنگوی اورژانس تهران درباره آمار مصدومان این حادثه نیز توضیح داد و گفت: انفجار لوله‌های گاز پنج نفر مصدوم در پی داشت که در محل به صورت سرپایی درمان شدند. همچنین اعزام به بیمارستان نداشتیم. نیروهای اورژانس هم با موردی از فوت مصدومان روبرو نشدند و آن را تأیید نکرده‌اند.

[videojs mp4=”http://cdn.isna.ir/d/2016/06/17/0/57304643.mp4″ width=”576″ height=”432″]

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz