انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری مشترک و انتقال فناوری ساخت زباله‌سوز در پارک علم و فناوری گیلان

رشت رویایی- قرارداد سرمایه‌گذاری مشترک و انتقال فناوری ساخت ماشین زباله‌سوز از کشور سوئد در پارک علم و فناوری گیلان به امضا رسید.

انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری مشترک و انتقال فناوری ساخت زباله‌سوز در پارک علم و فناوری گیلان

به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری گیلان، قرارداد سرمایه‌گذاری مشترک و انتقال فناوری ساخت ماشین زباله‌سوز با ظرفیت خروجی‌های مختلف مانند کربن سیاه و انرژی برق با حضور نمایندگان MEAS GROUP سوئد با شرکت فناوران مستقر در پارک علم و فناوری گیلان منعقد شد.

پس از مذاکرت بین رولف مکنین نماینده شرکت MEAS AB سوئد و مهندس خدابنده لو نماینده گروه فناوران یکتای خزر، ابتدا تفاهم‌نامه و در نهایت قرارداد سرمایه‌گذاری مشترک با حضور مسئولان پارک علم و فناوری گیلان به امضا رسید.

در مفاد این تفاهم‌نامه، ثبت یک شرکت سهامی خاص با نام جدید در جمهوری اسلامی ایران پیش‌بینی شده است که هدف از آن تولید ماشین‌آلات سوخت زباله و تولید سوخت و انرژی از انواع پسماندها است.

همچنین، طرفین توافق کردند شرکت جدیدی با حوزه کاری مشترک در جغرافیای گیلان، کل کشور، خاورمیانه و کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی تأسیس کنند تا در پارک علم و فناوری گیلان مستقر شود.

از موضوعات مورد توافق در این تفاهم‌نامه، انتقال فناوری ساخت ماشین‌آلات و تولید قطعات مربوطه به جمهوری اسلامی ایران است که می‌تواند منجر به خودکفایی در تولید این نوع ماشین‌آلات و همزمان ایجاد اشتغال و جلوگیری از خروج ارز شود.

ارزش این قرارداد حدود ۵۰ میلیون دلار برآورد شده است و مطابق با سیاست‌های دولت و اقتصاد مقاومتی است و آورده طرف سوئدی به میزان ۱۰ میلیون دلار شامل امتیازی است که به عنوان دانش فنی و به عنوان سرمایه اولیه مشترک منظور شده است.

این دستگاه زباله‌سوز با محیط زیست سازگار خواهد بود و با آخرین استانداردهای اروپا ساخته شده است و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. زباله‌سوز فوق دارای ظرفیت‌های مختلف از ۱۰۰ تن تا ۶۰۰ تن در روز است که امکان تولید دارد.

پارک علم و فناوری گیلان به عنوان ناظر بر اجرای قرارداد و تسهیل‌کننده اجرای آن است تا این انتقال فناوری در داخل کشور با حضور و مشارکت شرکت‌های فناور و صنعتگران گیلانی انجام شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz