رشت رویایی- سجاد محجوب از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل پدافند غیرعامل گیلان و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت خبر داد.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت ضمن تبریک انتخاب امیر مرادی به عنوان مدیر نمونه پدافند غیرعامل کشور برای دومین سال متوالی، گفت: برای رفاه و آرامش شهروندان و خدمات رسانی بهتر مجموعه مدیریت شهری لازم است در گام اول؛ از توان سازمان ها و نهادهایی که بطور ذاتی فعالیت هایی در این راستا و گاهی به واسطه عدم آگاهی به صورت موازی انجام می دهند اطلاع یافته و در گام بعدی با هم افزایی و حتی کمک از نهادهای دیگر، خدماتی در شان مردم به آن ها ارایه گردد.

در ادامه، مرادی مدیرکل پدافند غیرعامل گیلان با اشاره به توان نیرویی محدود دستگاه متبوع خود افزود: اداره کل پدافند غیرعامل استان گیلان با استقبال از همکاری های چند جانبه در مدت مدیریت ایشان توانسته اداره ای ستادی را که از نظر توان نیرویی محدودیت دارد به اداره کل فعال کشور بدل کند.

او هدف از انعقاد این تفاهم نامه را اطلاع رسانی مناسب و ایجاد آرامش روانی و روحی برای مردم و مقابله با عملیات روانی دشمن و ایمن سازی زیرساخت های آن و همچنین کاهش اثرات تغییر اقلیم شهر رشت با تکیه بر گسترش فضای سبز شهری و آثار و پیامدهای آن در پهنه سرزمین و انتخاب راهکارهای مناسب در این زمینه اعلام کرد.

شایان ذکر است این تفاهم نامه با پیشنهاد و پیگیری موسسه سبزکاران بالان و موسسه پویندگان صلح گیل و در حضور مدیران عامل این دو موسسه به امضاء رسید.