انعقاد تفاهم‌نامه مدیریت جامع پسماند میان شهرداری رشت و سرمایه‌گذار کره‌جنوبی

رشت رویایی- صبح دیروز (پنج‌شنبه) با برگزاری نشستی میان دکتر نصرتی شهردار رشت و یک تیم سرمایه گذاری کره ای، تفاهم نامه مدیریت جامع پسماند رشت امضا شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، تفاهم نامه مدیریت جامع پسماند رشت بین شهرداری رشت و تیم سرمایه گذاری کره ای منعقد شد.

دکتر نصرتی: امیدواریم با تکنولوژی روز دنیا و سرمایه گذاری شرایط ساماندهی لندفیل سراوان مهیا شود

شهردار رشت در این نشست گفت: وضعیت دفن زباله در شهرهای شمالی ایران با توجه به بالا بودن سطح آب و بارش فراوان باران مناسب نیست.

دکتر نصرتی مطرح کرد: امیدواریم با مطالعات انجام شده تیم کره ای با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و سرمایه گذاری شرایط ساماندهی لندفیل سراوان مهیا شود.

سرمایه گذار کره ای: زباله سوز به تنهایی مشکل سراوان را حل نمی کند

پارک، مدیرعامل شرکت تکزا روسری کره ای، در این دیدار گفت: وقتی وارد ایران شدم احساس کردم با توجه نزدیکی تمدن و فرهنگ، ایران و کره برادر یکدیگر هستند.

او با اشاره به اینکه شرکت ما تحقیقات زیادی را در مورد سراوان انجام داده است گفت: مشکلات مشابه سراوان را ۲۰ سال گذشته در کره تجربه کردیم.

پارک اضافه کرد: تمام تلاش خود را می کنیم تکنولوژی روز کره را برای ساماندهی شیرابه ها و پسماند سروان به کار بگیریم و آماده همکاری با شهرداری رشت هستیم.

او مطرح کرد: منطقه ای در کره جنوبی وجود داشت که وضعیتش از سراون بدتر بود ولی اکنون به فضای سبز تبدیل شده است.

پارک با بیان اینکه احداث زباله سوز به تنهایی مشکل پسماند را حل نمی کند اضافه کرد: تنها راه حل معضل پسماند مدیریت صحیح پسماند است.

مدیرعامل شرکت تکزا روسری کره جنوبی مطرح کرد: اگر بخواهیم معضل پسماند را تنها به وسیله زباله سوز حل کنیم نه تنها مشکلات پسماند کاهش نمی یابد بلکه افزایش نیز می یابد.

علیرضا حاجی پور: ساخت نیروگاه زباله سوز یکی از راه های مدیریت پسماند است

علیرضا حاجی پور نیز در این جلسه ساخت نیروگاه زباله سوز را یکی از راه های مدیریت پسماند عنوان کرد.

رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت ضافه کرد: روزانه ۱۲۰۰ تن زباله در سراوان دفن می شود که ۶۰۰ تن مربوط به رشت و بقیه زباله ها مربوط به بخش های اطراف رشت است و کارخانه کمپوست گنجایش این مقدار زباله را ندارد.

در این نشست راه کارهای ساماندهی لندفیل سروان میان شهردار، مدیران شهرداری و تیم سرمایه گذاری مورد بحث قرار گرفت و در پایان تفاهم نامه مدیریت جامع پسماند رشت بین شهرداری رشت و تیم کره ای منعقد شد.

تیم کره ای صبح پنج‌شنبه از کارخانه کود آلی و لندفیل سراوان نیز بازدیدی به عمل آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *