انتشار کتاب ماجراهای گوزن «نجات خاخورزا رایان» اثر کارتونیست مطرح گیلانی

رشت رویایی- کتاب «نجات خاخورزا رایان» سومین مجموعه داستان مصور گیلکی است که به همت حوزه هنری گیلان منتشر شد.

محمد پرحلم معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان در گفتگو با ایسنا گفت:کتاب «نجات خاخورزا رایان»به نویسندگی و طراحی داریوش رمضانی سومین مجموعه کتاب داستان مصور گیلکی است که به همت حوزه هنری گیلان توسط انتشارات فرهنگ ایلیا منتشر شد.

وی افزود: تصاویری که بیان کننده‌ی داستان خاص باشند،عموماً بیننده را به تماشا، دقت و پیگیری در متن وا می‌دارند. شاید به همین دلیل است که در اعصار گذشته،نقاشی‌های درون غارها و در روزگاران متأخر،نقاشی‌های دیواری و کمیک استریپ‌ها ها پدید آمده‌اند و امروزه هنر تصویرگری متون چنان گسترش یافته که بسیاری از رمان‌ها و داستان‌های جدی و حتی مکتوب تاریخی، این گونه در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

کتاب «نجات خاخورزا رایان»

پرحلم گفت: زبان گیلکی استعداد و ظرفیت طنز آفرینی و بیان کنایی بسیار دارد؛ از این رو در تلفیق درست با تصاویر کمیک، می‌تواند مجموعه‌ای جذاب پیش روی مخاطب قرار دهد.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان گفت: داریوش رمضانی کاریکاتوریست جوان و با سابقه‌ی گیلانی در مجموعه‌ی«گوزن در رشت» با بهره‌گیری از فضای شهری و شخصیت‌های انتزاعی و آمیختن این دو با شوخ‌طبعی زبان گیلکی توانست کاری جذاب ارائه کند که به دلیل ویژگی‌های یادشده شماره‌ی نخست این داستان به خوبی در دل مخاطبان جا باز کرد، و ظرف مدت کوتاهی گوزن در رشت سه بار تجدید چاپ شد و پس از آن جلد دوم این مجموعه با عنوان «بازگشت اسی کولکاپیس» نیز به چاپ دوم رسید. اینک سومین جلد از این مجموعه با عنوان «نجات خاخورزا رایان» منتشر شد که امیدواریم مورد توجه علاقه‌مندان قرار گیرد.

علاقه‌مندان جهت خرید و تهیه این کتاب می‌توانند به خانه‌ی کتاب حوزه هنری گیلان مراجعه کنند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz