انتشار عکس‌های خصوصی دختر سوئدی کار دست پسر سنندجی داد

رشت رویایی- عامل انتشار عکس‌ها و فیلم‌های خصوصی دختر سوئدی، در سنندج بازداشت شد.

بازداشت - دستگیری

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، سرهنگ فرامرز شاکری با اشاره به دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی خانمی ایرانی و مقیم کشور سوئد در تشریح این خبر بیان داشت: در پی وصول یک فقره پرونده جرائم رایانه‌ای با موضوع انتشار فیلم و تصاویر خصوصی در فضای مجازی به دادخواهی خانمی ایرانی مقیم کشور سوئد، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: در بررسی‌های صورت گرفته اظهارات شاکیه حاکی از این بود که فردی ناشناس در فضای مجازی و از طریق نرم‌افزارهای اینستاگرام، وایبر و تلگرام اقدام به انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی وی در فضای مجازی کرده است، لذا از شخص یا اشخاصی که اقدام به این عمل مجرمانه کرده‌اند، شاکی است و تقاضای رسیدگی دارد.

رئیس پلیس فتا انتظامی استان کردستان ادامه داد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی، مهندسی اجتماعی و ایجاد ارتباط صوری با گردانندگان صفحات مجرمانه و همچنین بررسی مستندات واصله از طرف شاکیه، متهم شناسایی و در شهرستان سنندج دستگیر شد.

شاکری افزود: متهم در تحقیقات اولیه منکر قضیه بوده اما پس از مواجهه با دلایل و مستندات موجود درنهایت به بزه انتسابی اعتراف کرد.

وی تصریح کرد: متهم در اعترافات خود اذعان داشت با استفاده از شبکه اجتماعی تانگو با شاکیه که در خارج از کشور اقامت دارد آشنا و پس از حضور وی در ایران با او در ارتباط بوده است، اما بعد از مدتی شاکیه به‌صورت یک‌طرفه با او قطع رابطه کرده و وی به انگیزه انتقام‌جویی و تسویه‌حساب شخصی، اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شاکیه کرده بود.

این مقام انتظامی در خاتمه تصریح کرد: با توجه به اعتراف متهم به بزه انتسابی پرونده تکمیل و به دادسرا فرستاده شد و برای متهم به اتهام انتشار فیلم و عکس خصوصی در فضای مجازی قرار قانونی مناسب صادر شد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz