انتخاب ۶ شهر برتر گردشگری ایران در پایان تعطیلات

رشت رویایی- رییس سازمان میراث فرهنگی گفت: بر اساس استانداردهای کمی و کیفی تعریف شده ۶ شهر برتر در حوزه ارائه خدمات گردشگری به مسافران نوروزی در سطح کشور در پایان تعطیلات نوروز انتخاب می‌شوند.

مسعود سلطانی‌فر

به گزارش روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، مسعود سلطانی‌فر در جریان بازدید از بخش‌های مختلف ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، ایده انتخاب شهر برتر گردشگری را ایده‌ای موفق و خوب دانست و گفت: این برنامه با همکاری وزارت کشور و با هدف ایجاد جریان رقابت در میان دستگاه‌ها بر مبنای شاخص‌های کمی و کیفی اجرایی می‌شود.

معاون رییس‌جمهور با اشاره به وضعیت سفر در استان‌های کشور در همین چند روزه ابتدای تعطیلات ۹۵، گفت: آمارها نشان می‌دهد که در چند روز آغازین تعطیلات نوروز ۹۵ مقاصد گردشگری داخلی متنوع‌تر شده است. ایام تعطیلات نوروز پرحجم‌ترین زمان سفرهای داخلی است که باید برنامه‌ریزی‌های ریزی‌های لازم به منظور ارائه خدمات شایسته به مسافران در این ایام انجام گیرد.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: در ایام تعطیلات ۱۷ روزه نوروز ۹۵، مردم پس از دو فصل کاری برای گذراندن اوقات فراغت، سفر می‌کنند و از آنجا که این حجم سفر با امکانات و زیرساخت‌های موجود در کشور متناسب نیست، هنر ما این است که با بسیج و همکاری بیشتر، منشأ خدمات گسترده‌تری برای مردم باشیم.

سلطانی‌فر ادامه داد: در روزهای پایانی اسفندماه علاوه بر استان‌های مازندران، گیلان، خراسان رضوی، فارس، خوزستان که همه‌ساله مقصد مسافران نوروزی هستند، استان‌های ایلام، لرستان، همدان، کردستان و کرمانشاه نیز میزبان گردشگران بسیاری بودند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اضافه کرد: در آخرین جلسه هیات دولت با توجه به گزارش‌هایی که به رییس‌جمهور ارائه شد، دکتر روحانی توصیه‌هایی داشتند که به عنوان دستورالعمل به دستگاه‌های عضو ستاد و استان‌ها ارسال شد.

عکس: تسنیم

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz