داماش گیلان ۰ ـ فولاد یزد ۰
امیدهای داماش برای بقا در لیگ یک رنگ باخت

لوگو داماش

رشت رویایی، سید احمد ساداتی ـ تساوی بدموقع مقابل تیم فولاد یزد موجب شد تا تیم داماش گیلان برای بقا در لیگ یک تنها به یک معجزه نیاز داشته باشد. از هفته سی و پنجم بازی‌های لیگ دسته اول فوتبال ایران، تیم داماش گیلان پذیرای همسایه قعرنشین خود فولاد یزد بود که تلاش دو تیم در طول ۹۰ دقیقه بازی نتیجه‌ای در بر نداشت تا این دیدار با نتیجه‌ی صفر ـ صفر مساوی به پایان برسد.

خداحافظی داماش با لیگ یک
در دیداری که به نظر می‌رسید آبی پوشان شهر باران از همان دقیقه اول بازی به فکر حملات همه جانبه و کسب هر ۳ امتیاز باشند، شاهد بازی سرد و بی روحی از جانب هر دو تیم بودیم، تا نه نتها تیم داماش، بلکه تیم فولاد یزد نیز یک گام دیگر به لیگ دسته دوم فوتبال ایران نزدیک‌تر شوند. داماشی‌ها در این بازی با ترکیب میلاد پورقلی، مهیار نوری، محمدرضا مهدوی، مصطفی حاجتی، محمد رستمی، آرمین منفرددوست، هادی سهرابی، حسن نجفی، حسین حجازیان، محمدرضا مهدی زاده و سعید مرتضوی پا به میدان گذاشتند. این در حالی بود که تیم فولاد یزد میکایی ایمن تراج، نعمت‌الله بخشی پور، ابوالفضل علایی، نیما دلاوری، احسان جودکی، علیرضا بیک زاویه، هادی ایمانی، سید محمدعلی حسینی، رضا نبی زاده، محمود شبان و سید جواد شفیعی پور را در ترکیب خود داشت.

بازی در دقایق ابتدایی بیشتر در وسط میدان جریان داشت و در این میان، این تیم فولاد یزد بود که بازی منطقی‌تری را از خود ارائه می‌داد. مهم‌ترین موقعیت تیم داماش در نیمه اول بازی در اواسط این نیمه به دست آمد که شوت سرکش حسن نجفی با فاصله ناچیزی از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت تا آه از نهاد هواداران داماش بلند شود. فولادی‌ها که به نظر می‌رسید برای کسب یک امتیاز به رشت آمده باشند، در نیمه نخست بازی به آن چه می‌خواستند دست پیدا کردند ا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند.

در نیمه دوم نیز به هیچ وجه شاهد بازی جذاب و تماشاگر پسندی نبودیم و بیشتر توپ در میانه میدان در گردش بود. اما هر چه از زمان بازی گذشت، فشار حملات تیم داماش بیشتر شد و این تیم می‌توانست در دقایق پایانی بازی سه امتیاز را از آن خود کند. اما این بار فوتبال روی خوش خود را به تیم داماش نشان نداد تا این تیم با کسب تساوی بدون گل برابر تیم فولاد یزد در آستانه سقوط به لیگ دسته دوم فوتبال ایران قرار بگیرد.

داماشی‌ها با کسب این تساوی خانگی، با ۳۵ امتیاز و با تفاضل گل کمتر نسبت به همین تیم فولاد یزد، در فاصله سه هفته مانده به پایان رقابت‌های لیگ یک، در رده نوزدهم جدول بیست تیمی بازی‌ها جای گرفتند. آبی پوشان شهر رشت در سه هفته پیش رو، باید به ترتیب به مصاف تیم‌های آلومینیوم اراک، نفت آبادان و خونه به خونه مازندران بروند تا آخرین شانس‌های خود برای بقا در لیگ یک را بیازمایند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz