دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم در مراسم افتتاح پارک مسکن مهر رشت:
امسال حداقل ۱۵ پارک می‌سازیم

رشت رویایی- پارک مسکن مهر رشت با حضور شهردار رشت، مدیر کل امور شهری استانداری، اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری افتتاح شد.

مراسم افتتاح پارک مسکن مهر رشت

دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم با اشاره به اینکه با صدای این کودکان زندگی جاری است گفت: کم بهره بودن ما از سرمایه‌های اجتماعی به دلیل برخی معضلات اجتماعی، بهانه‌ای است تا بیشترین تلاش را داشته باشیم و این موضوع وظیفه مدیریت شهری را چندین برابر می‌کند.

شهردار رشت با بیان اینکه گاهی هریک از ما به تنهایی انسان‌های خوبی هستیم اما وقتی در جمع قرار می‌گیریم سازگاری چندانی نداریم.

وی یکی از دلایل برخی ناسازگاری‌ها در جامعه را کمبود فضاهایی همچون پارک‌ها دانست و تصریح کرد: انسان روزانه به هشت ساعت حضور در جامعه نیاز دارد و این ساعات جدا از ساعاتی است که در محل کار و منزل به سر می‌برد.

دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم این آمار را منطبق بر استانداردهای جهانی معرفی کرد و افزود: دلیل کمبود سرانه فضاهای سبز به شهرداران برمی‌گردد.

شهردار رشت با اعلام اینکه تا سال ۱۳۷۲ تنها دو پارک در رشت وجود داشت گفت: تا سال ۱۳۹۴ این آمار به ۴۱ پارک رسید که در ۳۰ محله شهر رشت توزیع شده بودند و از ۵۵ محله رشت ۲۰ محله فاقد هرنوع پارک کوچک ک بزرگ بودند.

او گفت: امروز در نظر داریم حداقل ۱۵ پارک را به مجموع پارک‌های رشت در سال جاری اضافه کنیم و امکان دارد این تعداد به ۲۰ پارک هم افزایش یابد که این تعداد حدود نیمی از پارک‌های تمام ادوار شهر رشت است.

دکتر ثابت قدم در ادامه با تاکید بر عدالت اجتماعی گفت: باید به سمت عدالت اجتماعی و توزیع مناسب آن حرکت کنیم تا شهروندان احساس فقر و کم برخورداری نکنند و این موضوع کمک می‌کند تا راه رسیدن به معنویت را راحت‌تر طی کنند و کمتر خطا کنند.

شهردار رشت اقتصاد مقاومتی را نیازمند فرهنگ مقاوم دانست و تصریح کرد: گام برداشتن در این راه روحیه ایثار و جهاد و شهادت می‌طلبد و مدیر شهرداری منطقه پنج این روحیه را از پدر شهیدشان به ارث برده‌اند.

او افزود: کمک خواهیم کرد بدون هیچ ترمزی توسعه را ادامه دهیم و به افراد مخالف توجه نخواهیم کرد. حتی اگر تلاش کنند ما را از مسیر توسعه دور کنند به کمک اعضای شورا که حامی توسعه‌اند راه را ادامه خواهیم داد.

دکتر ثابت‌قدم همچنین از ارکان دولتی که مانعی در مسیر توسعه ایجاد نکردند تشکر کرد و گفت: امیدواریم با حمایت‌های دولت توزیع متوازن را ادامه دهیم.

مراسم افتتاح پارک مسکن مهر رشت

شهردار رشت با اشاره به تعداد واحدهای مسکن مهر و جمعیت بالای آن افزود: به این جمعیت توجه ویژه خواهیم داشت و از گنجایش مسکن مهر به سادگی عبور نخواهیم کرد و برنامه‌هایی برای راه‌های دسترسی بیشتر به مسکن مهر و حمل و نقل عمومی آن داریم.

او با اعلام اینکه تلاش می‌کنیم در دوره خدمت حداکثر بهره‌برداری را داشته باشیم به صحبت‌های خود پایان داد.

محمدتقی عبداللهی نیز ضمن تشکر از تمامی کسانی که در ساخت این پارک کمک کردند گفت: چهل درصد فضای شهری را منطقه پنج تشکیل می‌دهد.

مدیر شهرداری منطقه پنج با اشاره به نگاه عدالت‌محور شهردار رشت از افرایش ۴۵ درصدی سرانه فضای سبز در این منطقه خبر داد و افزود: این افزایش با افتتاح ۵ پارک صورت گرفته است.

او با ارائه توضیحاتی در خصوص پارک مسکن مهر گفت: این پارک ۱۴ هزار متر مربع وسعت دارد و با سرمایه ۸۰۰ میلیون تومانی و صد در صد غیر نقدی به بهره برداری رسیده است.

مهندس عبداللهی از افتتاح پارک دیگری به مساحت ۱۷ هزار متر مربع خبر داد و تصریح کرد: در سال جاری یک بازارچه میوه و تره بار نیز در مسکن مهر به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر شهرداری منطقه پنج با اشاره به آسفالت معابر مسکن مهر گفت: ۸۰ تا ۹۰ درصد معابر مسکن مهر تا پایان امسال مشکل آسفالت نخواهند داشت.

او در ادامه از برنامه‌های شهرداری منطقه پنج برای رفع مشکل روشنایی معابر مسکن مهر خبر داد و تصریح کرد: هفته آینده کار نصب روشنایی معابر انجام خواهد شد.

محمدتقی عبداللهی در ادامه به نگاه ویژه شهردار رشت به منطقه پنج و به خصوص مسکن مهر اشاره کرد و افزود: ضمن تشکر از دکتر ثابت‌قدم و اعضای شورا که برای توسعه شهر تلاش می‌کنند؛ آنان که در این مسیر موانعی ایجاد می‌کنند را به خدا واگذار می‌کنیم.

مدیر شهرداری منطقه پنج در پایان گفت: افرادی که مانع ایجاد می‌کنند به فکر مردم رشت نیستند. امیدوارم خداوند از تقصیر آنها بگذرد. ما در سال جاری جشن‌هایی را در مسکن مهر خواهیم داشت تا لبخند را بر لبان مردم شهر بنشانیم.

میر سیدی نیز نگاه ایجاد مسکن مهر را نگاهی بر مبنای بهترین طراحی و بهترین سازه دانست و گفت: مسکن مهر سختی‌های خاص خود را دارد. میزان خدمات مورد نیاز به مراتب بیش از آن چیزی است که ارائه شده است.

او در ادامه از انجام تعهدات دولت خبر داد و افزود: از شهرداری و شورای رشت و مشارکت مردم تشکر ویژه‌ای دارم. نگاه دولت حمایت کامل از این مجموعه است و امیدوارم گام‌های بعدی به خوبی برداشته شود تا شرمنده شهدا و مردم نشویم.

فرانک پیشگر نیز در سخنانی کوتاه با تاکید بر توسعه متوازن خدمات رفاهی و عمرانی گفت: در راستای کاهش فاصله محلات کم برخوردار از سایر محلات مبالغی جهت تملک و احداث پارک‌های محله‌ای در بودجه در نظر گرفته شده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت هدف از ایجاد پارک‌ها را دسترسی بهتر مردم به پارک‌ها، کاهش هزینه و مصرف انرژی، کمک به کمتر شدن آلودگی هوا و محیط زیست دانست و گفت: ان شاء الله شاهد برقراری عدالت در همه حوزه‌های مدیریت شهری باشیم.

مظفر نیکومنش نودهی حضور پرشور مردم در مراسم افتتاحیه این پارک را قوت قلب مسئولین دانست و گفت: این حضور به مسئولین انگیزه بیشتری برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر در حوزه مدیریت شهری می‌دهد.

همایش نجات تالاب عینک - خرداد ۹۵ - مظفر نیکومنش نودهی

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت مسکن مهر رشت را شهرکی مهندسی ساز معرفی کرد و افزود: فضای سبز، ایستگاه آتش نشانی و سایر امکانات خدماتی و رفاهی یکی پس از دیگری در حال تأمین شدن است.

او همچنین از شهردار رشت و مدیر شهرداری منطقه پنج که برای عمران آبادانی شهر و به خصوص این شهرک زحمت می‌کشند تشکر ویژه کرد و گفت: حدود دو سوم منطقه پنج مزروهی بوده است و ساخت و سازی در آن صورت نگرفته بود.

سید رضا موسوی روزان از همه آنان که تلاش می‌کنند تا فضای آرامی را ایجاد کنند تشکر کرد و گفت: ایجاد فضایی مثل فضای امروز مسکن مهر رشت ناشی از یک فضای خوب در مجموعه مدیریت شهری است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه دکتر ثابت‌قدم در افکار و اعمالشان نیز ثابت‌قدم بوده‌اند تصریح کرد: امروز سه نفر از اعضای شورا به نمایندگی از هر پانزده نفر حضور داریم و شورای شهر را با افکار متفاوت یکپارچه و متحد می‌دانیم.

او با بیان اینکه گاهی افکار متفاوت نکات خوبی را به انسان گوشزد می‌کنند گفت: نباید موضوع انتقاد و تفاوت دیدگاه به حدی برسد که مانعی در مسیر توسعه ایجاد کند. امیدوارم تا پایان شورای چهارم راه را به درستی ادامه دهیم.

مراسم افتتاح پارک مسکن مهر رشت

موسوی روزان با اشاره به اینکه بیشترین خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران در مجموعه شهرداری حضور دارند تصریح کرد: بیشترین نام‌گذاری به نام شهدا را در یک سال اخیر داشته‌ایم و اگر چنین تفکری در مجموعه مدیریت شهری نبود شهردار رشت نمی‌توانست راه را به خوبی ادامه دهد.

این مراسم در ادامه با برگزاری مسابقه و اهدای جوایز نقدی پیگیری شد.

اجرای موسیقی توسط سعید تحویلداری از دیگر بخش‌های مراسم افتتاحیه پارک مسکن مهر رشت بود.

در این مراسم دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، میر سیدی مدیرکل امور شهری استانداری، محمدتقی عبداللهی مدیر شهرداری منطقه پنج، فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت، مظفر نیکومنش نودهی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت، فرانک پیشگر و سیدرضا موسوی روزان از اعضای شورای اسلامی شهر رشت، فاطمه قدیمی حرفه مدیر واحد ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت، زینب فلک دوست مشاور شهردار در امور بانوان، نظری، سترگی، علیرضا حاجی پور و جمعی از مدیران شهری حضور داشتند.

گزارش تصویری مراسم افتتاح پارک مسکن مهر رشت

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz