شهردار رشت:
امسال تعداد پارک‌های رشت را به ۶۱ پارک می‌رسانیم

همایش نجات تالاب عینک - خرداد ۹۵ - محمدعلی ثابت‌قدم

رشت رویایی- شهردار رشت با بیان اینکه امسال تعداد پارک‌های رشت را به ۶۱ پارک می‌رسانیم گفت: امیدواریم بتوانیم توازن را در ۵۵ محله رشت برقرار کنیم که بر همین اساس ۱۶ پارک جدید در مناطق مختلف رشت احداث می‌شود.

به گزارش تسنیم, سید محمدعلی ثابت‌قدم امشب در مراسم افتتاح پارک معین که با حضور جمعی از شهروندان برگزار شد پفت: خوشحالم دهمین پارک را افتتاح می‌کنیم و امیدواریم در پایان سال این تعداد را به ۲۰ پارک برسانیم.

او با بیان اینکه پارک بانوان در ادامه فاز پارک معین احداث می‌شود اظهار کرد: قطعا از حداکثر فضاها استفاده می‌کنیم و امسال فضای سبز رشت را به اندازه نصف پارک‌های تاریخ رشت می‌رسانیم.

شهردار رشت با بیان اینکه در محدوده منطقه یک شهرداری، ۴ پارک دیگر تا پایان سال افتتاح می‌کنیم بیان کرد: ۱۶ پارک در مناطق ۵ گانه رشت در راستای ایجاد توازن و عدالت اجتماعی در بین شهروندان، احداث می‌کنیم.

ثابت‌قدم با بیان اینکه امسال تعداد پارک‌های رشت را به ۶۱ پارک می‌رسانیم خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم توازن را در ۵۵ محله رشت برقرار کنیم و با آزادسازی حریم رودخانه‌ها، پارک‌های بیشتری را افتتاح کنیم.

شهردار منطقه یک رشت نیز در این مراسم با بیان اینکه اگر شهامت مثال زدنی شهردار رشت نبود این پارک افتتاح نمی‌شد اظهار کرد: این پارک تنها با شهامت مثال زدنی شهردار افتتاح شد و در غیر این صورت اتفاقات سال‌های گذشته رخ می‌داد.

افتتاح پارک مخصوص کودکان در خیابان معلم رشت - محمد پورناصرانی

محمد پورناصرانی با بیان اینکه منطقه گلسار با وجود ممتاز بودن با کمبود فضای سبز مواجه است اعلام کرد: این پارک تحت فشارهای زیاد با حمایت همه‌جانبه شهردار و شورای اسلامی شهر رشت افتتاح شد.

او با اشاره به اینکه افتتاح فاز اول این پارک را با ۱۳ میلیارد ریال هزینه انجام دادیم اعلام کرد: ما اعضای مجموعه مدیریت شهری در انجام مسئولیت‌های خود کوتاه نمی‌آییم و راه خود را با حمایت‌های مردمی ادامه می‌دهیم.

پورناصرانی با بیان اینکه فاز اول این پارک با ۵۰۰ متر طول و ۶۵۰۰ متر مساحت افتتاح شد عنوان کرد: پیمانکاران با نهایت همکاری و بدون دریافت اعتبار مالی این پارک را به سرانجام رساندند.

شهردار منطقه یک رشت با تاکید براینکه مردم مطالبات زیادی از ما دارند خاطرنشان کرد: شهرداری منطقه یک نهادی خدمت رسان است و هر چه قدر مردم همراهی کنند به خودشان برمی‌گردد.

پورناصرانی با تاکید براینکه ما مجموعه مدیریت شهری پشت شهردار می‌مانیم تصریح کرد: امیدواریم وضعیت رشت را در آینده نزدیک بهتر از حالا ببینیم.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت نیز در این مراسم گفت: این پارک دومین پارکی است که امسال در رشت افتتاح شده است و امیدواریم شاهد ایجاد فضای سبز بیشتری در این محل و سایر نقاط شهر باشیم تا شهروندان بتوانند به نحو مطلوب اوقات فراغت خود را بگذرانند.

نشست تخصصی آسیب‌شناسی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با رویکرد اقتصاد مقاومتی در تالار گفتگوی شهرداری رشت - فرانک پیشگر

فرانک پیشگر با بیان اینکه شهرها به دلیل تغییرات ایجاد شده از فضاهای سبز فاصله گرفته‌اند مطرح کرد: به همین علت در سیاست‌گذاری و طراحی شهری، تأمین فضای سبز و ارتباط آن با سایر نقاط تاکید شده است.

او یکی از شاخص‌های رسیدن به شهری سالم را سرانه فضای سبز در حد استاندارد و نزدیک بودن به محل سکونت عنوان کرد و گفت: با همین استدلال و در راستای برقراری عدالت اجتماعی، شورای اسلامی شهر رشت در بودجه ۹۵ شهرداری رقم مناسبی را برای احداث پارک‌ها اختصاص داده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه رودخانه‌های زرجوب و گوهررود فرصت مناسبی را برای ایجاد نوار سبز شهر رشت به وجود آورده است بیان کرد: امیدواریم در آینده با پاک‌سازی این رودخانه‌ها بهره‌مندی شهروندان از فضای سبز بیشتر شود.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه در پارک معین رشت، مسیر دوچرخه‌سواری تعبیه شده است مطرح کرد: انتهای این پارک با توجه به دور بودن از منازل مسکونی پتانسیل احداث پارک بانوان را دارد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz