رشت رویایی- نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام‌جمعه رشت گفت: بعد از تاکیدات رهبر معظم انقلاب، تحرکات خوبی در دولت دیده می‌شود و اراده رئیس جمهوری و هیات دولت بر اجرای اقتصاد مقاومتی است.

[su_frame align=”left”] آیت‌الله زین العابدین قربانی[/su_frame]

به گزارش ایرنا، آیت‌الله زین العابدین قربانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه رشت بیان کرد: دولت و ملت با همدلی و همزبانی، می‌توانند با عملی کردن اقتصاد مقاومتی، دشمنان را مأیوس کنند.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی باید از کاغذ و حرف به عمل تبدیل شود، آن را یکی از دغدغه‌های رهبری ذکر و اضافه کرد: برای اینکه کشور روی پای خود بایستد و در برابر تهدیدات دشمنان مقاوم شود، باید اقتصاد مقاومتی را در جامعه پیاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان تکمیل کارخانه‌های نیمه ساخته، رونق بخشیدن به کارگاه‌های نیمه تعطیل و بایر نگذاشتن زمین‌های کشاورزی را از جمله موارد متجلی در اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: باید از خرید و استفاده از لوازم غیرضروری خودداری شود.

امام‌جمعه رشت در بخش دیگری از سخنان خود، از کسانی که مذاکرات هسته‌ای را به سرانجام رساندند، تشکر و خاطرنشان کرد: با این وجود، باید توجه داشته باشیم که آمریکا نمی‌خواهد دست از تحریم‌ها بردارد و هر روز مسئله تازه‌ای را بیان می‌کند.

وی همچنین از مردم و مسئولان به‌ویژه نیروهای انتظامی در برقراری امنیت در تعطیلات نوروز قدردانی و اضافه کرد: برگزاری جشن‌های نوروزی امسال در گیلان، متناسب با نظام شئونات جمهوری اسلامی ایران و قدرشناسی از شهدا بخصوص شهدای مدافع حرم برگزار شد.