رشت رویایی- صلاحیت الیاس حضرتی، نماینده چند دوره مجلس برای شرکت در انتخابات مجلس دهم تایید شد‌.

در حالی که روز گذشته وضعیت صلاحیت اکثر کاندیداها از سوی شورای نگهبان مشخص شده بود، صلاحیت الیاس حضرتی به همراه ۶ کاندیدای مطرح دیگر امروز تایید شد.

حضرتی که سه دوره نماینده مردم رشت و یک دوره نماینده مردم تهران در مجلس بود، از چهره‌هابی برجسته اصلاح‌طلب در کشور است که در سا‌ل‌هایی که اصلاح‌طلبان فضای لازم برای مشارکت سیاسی را نداشتند، از طریق روزنامه اعتماد تلاش کرد تا صدای اصلاح‌طلبان را به گوش مردم برساند.

الیاس حضرتی از انقلابیون اسلامی ایران و عضو جریان موسوم به خط امام بود وی همچنین یکی از موسسین سپاه پاسداران گیلان بود.

همچنین مدت کوتاهی به فرماندهی سپاه گیلان منصوب شد و طی آن مدت سپاه گیلان توانست ارتفاعات استراتژیک ماووت عراق را فتح کند. پدر وی نیز یکی از افراد محبوب میان پاسداران گیلانی بود چون با وجود کهولت سن به سپاه پیوسته بود و در سپاه برای رزمندگان یک نانوایی راه انداخته بود و به آنان خدمت می‌کرد. حضرتی سپس سپاه را برای کاندیداتوری مجلس سوم ترک کرد او توانست به عنوان نماینده مردم رشت به مجلس راه پیدا کند. این آغاز فعالیت سیاسی حضرتی بود که تا امروز ادامه داشته است.

الیاس حضرتی اگرچه از تهران کاندیدا شده، اما صریحاً اعلام کرده که از هر شهری به مجلس برود، رفع مشکلات مردم رشت اولویت اول او خواهد بود. احتمالاً نام او در فهرست اصلاح‌طلبان و اعتدالیون قرار خواهد گرفت.