[su_frame align=”center”]الیاس حضرتی[/su_frame]

رشت رویایی- الیاس حضرتی با بیان اینکه مردم هنوز به برجام به عنوان یکی از دستاوردهای دولت امیدوارند خواستار برخورد جدی‌تر وزارت امور خارجه در مقابل اجرای برجام شد.

به گزارش ایسنا، نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی گفت: با گذشت یک سال از تصویب برجام که مسأله مهمی در مباحث حقوقی، اقتصادی و سیاسی است، به دلایل متعددی از جمله کارشکنی طرف‌های ما (آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها) و عدم آمادگی مسئولین مربوطه در داخل در حوزه بانکی و اقتصادی نتایج برجام برای مردم هنوز ملموس نبوده لذا مردم نشاط و شادابی و امیدواری روزهای اول تصویب برجام را ندارند ضمن اینکه کاملاً هم ناامید نشده‌اند.

او با بیان اینکه مردم امیدوارند تلاش‌های دولت، وزارت امور خارجه و مسئولین امر برجام را به نتیجه مشخصی برساند، ادامه داد: متأسفانه طرف‌های ما هم بداخلاقی و بدعهدی کردند اگرچه تلاش کسانی که علاقمند به اصل برجام بودند همچنان ادامه دارد و مردم با حساسیت ویژه پیگیر این موضوع هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به برخی مخالفت‌ها با برجام، یادآور شد: چند گروه از ابتدا مخالف برجام بودند، یکی گروه‌های داخلی که تعدادشان زیاد نیست و از روز اول با اصل مذاکره توسط دولت روحانی مخالف بودند و تمام تلاش‌شان را انجام دادند که برجام به ثمر نرسد و با شکست مواجه شود، البته تبلیغات آنها بر مردم بی‌تأثیر هم نبوده است.

حضرتی اضافه کرد: در خارج از ایران هم یک گروه در آمریکا یعنی حزب جمهوری‌خواه به خاطر رقابت با دموکرات‌ها و شخص اوباما تمام تلاش خود را انجام می‌دهند تا از کنگره و مجلس سنا مصوباتی علیه برجام بگیرند. گروه دوم لابی اسرائیل و رژیم صهیونیستی است که از تمام توان استفاده می‌کند که این موافقتنامه با شکست مواجه شود و به ثمر نرسد و گروه سوم سعودی‌ها هستند که با پول کلان و لابی با کشورهای اروپایی و منطقه جهت ایجاد بحران برای ایران و فشارهای مختلف اقدام کرده‌اند تا این طرح را با شکست مواجه کنند.

او با بیان اینکه در یک سال گذشته تلاش شبانه‌روزی مخالفین برجام ادامه داشته است، تصریح کرد: با این وجود برجام هنوز هم یکی از محورهایی است که مردم از طرف دولت روحانی به آن امید بسته‌اند. البته رهبری هم از ابتدا نسبت به این بدعهدی‌ها هشدار دادند و ایشان با وجود این تذکرات همچنان پشت این قضیه هستند.

این نماینده مجلس خواستار برخورد جدی وزارت امور خارجه در موضوع برجام شد و افزود: در کشور ما در مقابل برجام چند رویکرد وجود دارد؛‌ یکی جریان فوق‌العاده بدبین و کارشکن و دیگری جریان بیش از حد خوش‌بین و در این میان یک جریان قوی واقع‌گرا هم بود که در رأس آن رهبری قرار دارند و لحظه به لحظه منافع مملکت را در نظر دارند.

حضرتی در پایان با بیان اینکه اصل برجام هنوز اصالت دارد،‌ گفت: توصیه اکید ما به وزارت امور خارجه این است که قدری جدی‌تر با این موضوع برخورد کنند و از موضع تشر و تهدید برخورد کنند چرا که اگر این‌طور پیش برود برجام نقض می‌شود و از بین می‌رود.