افزایش ۹ درصدی ورود گردشگران به گیلان

رشت رویایی- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان گفت: آمارها حاکی از آن است که ورود گردشگران نوروزی به استان از ۲۷ اسفندماه گذشته تا دوم فروردین ماه جاری، در مقایسه با مدت مشابه قبل، ۹ درصد افزایش داشته است.

رضا علیزاده

رضا علیزاده در گفت‌وگو با ایرنا بیان کرد: از ۲۷ اسفندماه گذشته تا دوم فروردین ماه جاری، یک میلیون و ۶۹ هزار و ۱۲۸ نفر شب در استان اقامت کرده‌اند که این رقم، نسبت به مدت مشابه قبل، حدود ۹ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در نوروز امسال، ظرفیت اسکان ۶۷۰ هزار نفر شب اقامت در استان برای گردشگران نوروزی مهیا شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان افزود: علاوه بر یک هزار و ۴۰۰ ظرفیت اقامتی استان، مراکز اسکان فرهنگیان و خوابگاه‌ها نیز برای پذیرش گردشگران نوروزی مهیاست.

علیزاده همچنین از توزیع ۷۰۰ هزار اقلام تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی از مکان‌های گردشگری و تاریخی گیلان خبر داد و گفت: بازدیدهای نظارتی از تأسیسات اقامتی، پذیرایی و نیز اماکن عرضه محصولات قابل استفاده برای گردشگران انجام و با متخلفان، با جدیت برخورد می‌شود.

۸۷ هتل، ۲۳ هتل‌آپارتمان، ۷۵ مجتمع گردشگری، ۴۷ مهمانپذیر، یک هزار و ۴۳ خانه مسافر، ۲۳۳ واحد پذیرایی بین‌راهی و سفره‌خانه سنتی و ۵۳ دفتر خدمات مسافرتی در گیلان فعال هستند.

۳۹۹ مدرسه با سه هزار و ۸۳ کلاس نیز در این استان برای اسکان مسافران فرهنگی کشور در نوروز ۹۵ تجهیز شده است.

بیش از شش میلیون و ۳۰۸ هزار نفر در نوروز سال گذشته میهمان گیلان بودند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz