افزایش ۱۰۰ درصدی حوادث جاده‌ای گیلان در مهر ماه

تصادف کامیون و پراید

رشت رویایی- فرمانده پلیس راه گیلان از افزایش ۱۰۰ درصدی حوادث جاده‌ای این استان در مدت ۱۰ روز از مهر ماه جاری خبر داد.

مهیار رستگار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: رضایت مردم هدف اصلی ماست.

او با اشاره به وضعیت تصادفات جاده‌ای گیلان و بارش باران، افزود: با توجه به بارش باران و لغزندگی سطح جاده‌ها، حوادث رانندگی برون‌شهری گیلان افزایش چشمگیری یافته است.

فرمانده پلیس راه گیلان با بیان اینکه در افزایش تصادفات رانندگی برون‌شهری به مرحله هشدار رسیده‌ایم، تصریح کرد: بی‌احتیاطی مکرر رانندگان روزانه چندین آمار منجر به فوت در حوادث رانندگی را افزایش داده است.

او ادامه داد: در صورتی که به قوانین رانندگی توجه نشود روند حوادث منجر به فوت در گیلان ادامه می‌یابد و به‌ویژه این حوادث در مسیرهای فرعی و ییلاقی رخ می‌دهد.

رستگار مناطق ییلاقی و فرعی استان را دور از دسترس پلیس راه عنوان کرد و گفت: رانندگان در این مسیرهای ناشناخته با سرعت غیرمجاز رانندگی می‌کنند و خود و اعضای خانواده را به کام مرگ می‌رسانند.

او نقش مردم در جلوگیری از تصادفات مناطق فرعی و ییلاقی استان را مهم دانست و متذکر شد: راننده در این مسیرها با سهل‌انگاری می‌راند و مردم باید دقت بیشتری برای عبور از عرض خیابان داشته باشند.

فرمانده پلیس راه گیلان از افزایش ۱۰۰ درصدی حوادث رانندگی برون شهری این استان در ۱۰ روز از مهر ماه جاری خبر داد و متذکر شد: از رانندگان می‌خواهیم با رعایت قانون و مقررات رانندگی کنند.

او پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز در مناطق فرعی و ییلاقی استان را مورد تأکید رانندگان قرار داد و خاطرنشان کرد: کوچک‌ترین بی‌احتیاطی حوادث ناگوار و غیر قابل جبران را در بر دارد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz