افزایش ۱۵۸ درصدی جرائم نشر اکاذیب در گیلان

استفاده از کامپیوتر

رشت رویایی- فرمانده انتظامی گیلان از افزایش ۱۵۸ درصدی جرائم نشر اکاذیب و هتک حرمت در فضای مجازی و رشد ۱۲۰ درصدی مزاحمت اینترنتی در این استان در چهار ماه نخست امسال خبر داد.سردار

محمدرضا میرحیدری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار گفت: نقش خبرنگار و رسانه‌ها در برقراری امنیت جامعه مهم است.

او با بیان اینکه ارتقای امنیت و رضایت مردم از اهداف پلیس است، افزود: پلیس جامعه محور نقش اصلی را در ایجاد امنیت با مشارکت مردم به‌عهده دارد.

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه مردم مهم‌ترین رکن در امر پیشگیری و کنترل جرائم هستند، گفت: اثربخشی این مهم فراتر از اقدام‌های دستگاه‌ها بوده و پلیس با پشتوانه مستحکم مردم راه مقابله با آسیب‌های اجتماعی و کنترل جرائم را از مسیر آگاهی‌بخشی جامعه و ارتقای امنیت دنبال می‌کند.

او گیلان را از استان‌های امن کشور خواند و گفت: با تعامل خوب بین پلیس و دستگاه‌های امنیتی، گیلان یکی از استان‌های امن کشور است و امروز شاهد کاهش جرائم در اغلب موضوعات هستیم.

میرحیدری با اشاره به اینکه حرکت ارزشمند در برقراری امنیت مطلوب تاثیرگذار بوده است، گفت: مدیریت استاندار و دستگاه‌ها در کنار یکدیگر برای ارتقای امنیت در گیلان حرکت می‌کنند.

او با تأکید بر اینکه در برخورد با مفاسد و مجرمان در گیلان مصمم هستیم، گفت: در حال اجرای برنامه‌ها برای معرفی فرهنگ اصیل و ارزشمند و غیرتمندانه مردم گیلان در سطح بین‌المللی هستیم.

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه دشمن به دنبال بی‌ثباتی امنیت و ایجاد هرج و مرج و بی‌نظمی در جامعه است، گفت: اگر دشمنان به دنبال هرزگی و بی‌عفتی در جامعه باشند ما به دنبال حذف و بی‌ثبات کردن آنها هستیم.

او با ارائه گزارشی از عملکرد پلیس گیلان در چهار ماه نخست امسال، گفت: از ابتدای امسال تاکنون جرائم در حوزه پلیس آگاهی ۲۱ درصد در گیلان کاهش داشته است.

میرحیدری کاهش ۳۳ درصدی در وقوع قتل، ۴۴ درصدی در درگیری و نزاع و… را از جمله عملکرد پلیس گیلان در چهار ماه نخست امسال عنوان کرد.

او با اشاره به اینکه در مدت مذکور جرائم یارانه‌ای ۲۵ درصد افزایش داشته است، گفت: نشر اکاذیب و هتک حرمت در فضای مجازی ۱۵۸ درصد و مزاحمت اینترنتی نیز ۱۲۰ درصد افزایش داشته است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz