افزایش نسبی دما و وزش باد گرم در گیلان تا اواسط هفته جاری

هوارشت رویایی- سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از افزایش نسبی دما و وزش باد گرم در استان تا اواسط هفته جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا، مازیار غلامی گفت: نقشه های هواشناسی بیانگر نفوذ تدریجی توده هوای کم فشار به منطقه است و براین اساس تا اواسط هفته شرایط برای وقوع پدیده مه (در پاره ای از مناطق جلگه ای) و وزش باد گرم (گاهی شدید) مهیاست.

او ادامه داد: با توجه به تقویت جریانات جنوبی و وزش باد گرم، طی روزهای یکشنبه (عصر و شب) و بخصوص دوشنبه، افزایش دما بین چهار تا هشت درجه سلسیوس و باد گرم (گاهی شدید) علاوه بر ارتفاعات و دامنه ها، در نواحی جلگه ای نیز پیش بینی می شود.

غلامی به بخش های مختلف جهاد کشاورزی نظیر گلخانه داران، مرغداری ها و پرورش دهندگان ماهی هشدار داد تا تمهیدات لازم را بیاندشیند و تاکید کرد که با توجه به شرایط جریانات جنوبی و در بعضی نقاط وزش باد گرم ، افزایش دما و کاهش رطوبت، احتمال آتش سوزی جنگل ها وجود دارد.

او بر این اساس، از گردشگران و حاشیه نشینان جنگل ها خواست از روشن کردن آتش خودداری کنند.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان آسمان امروز گیلان را کمی ابری تا نیمه ابری، بعضی نقاط ابری و مه آلود، بارش پراکنده، وزش باد جنوبی (گرم) ، بویژه اواخر وقت عنوان و برای فردا (یکشنبه) نیز آسمان استان را صاف تا نیمه ابری، در بعضی نقاط جلگه ای مه، گاهی وزش باد گرم پیش بینی کرد.

غلامی اضافه کرد: بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته با ۲۶ درجه مربوط به منجیل و کمینه دما با هشت درجه مربوط به ماسوله بوده است.

او بیشینه و کمینه دمای شهر رشت طی شبانه روز گذشته را نیز به ترتیب ۲۳ و ۱۴ درجه عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *