افزایش قیمت نان متوقف شد

رشت رویایی- رئیس اتاق اصناف ایران از توقف افزایش قیمت نان خبر داد.

به گزارش تسنیمT رئیس اتاق اصناف ایران گفت: به دستور وزیر و در پی نارضایتی مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان نان مقرر شد تا افزایش یا ثبات قیمت نان مجدد مورد بررسی قرار گیرد.

علی فاضلی درباره دلیل توقف مصوبه گرانی نان مطرح کرد: کاهش وزن چانه های نان در مصوبه جدید و بروز اختلاف نظر در این خصوص از دلایل توقف مصوبه گرانی نان تا اطلاع ثانوی است.

او اضافه کرد: دو طرف یعنی تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان نان از این افزایش قیمت ناراضی بوده‌اند به همین منظور این مصوبه فعلا متوقف شده تا مورد بررسی مجدد قرار گیرد. رئیس اتاق اصناف ادامه داد: وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور داده است که افزایش قیمت نان ابلاغ نشود تا در جلسه ستاد تنظیم بازار مجددا به بحث گذاشته شود.

او ادامه داد: توقف افزایش قیمت نان تنها مربوط به تهران نیست و در کل کشور این افزایش قیمت متوقف شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا موضوع کاهش وزن چانه‌های نان در جلسه بعدی ستاد تنظیم بازار مورد توجه قرار می‌گیرد یا خیر، گفت: یکی از بحث‌هایی که عامل توقف افزایش قیمت نان شد، همین کاهش وزن نان بود و باید مشخص شود که آیا وزن چانه‌ای که در سال ۹۳ تصویب شده است باید در فرآیند تولید نان اجرا شود یا وزن چانه‌های جدید که به تازگی اعلام شده است باید ملاک عمل قرار گیرد.

فاضلی در پایان صحبت‌های خود مطرح کرد: فعلا از افزایش قیمت نان جلوگیری به عمل آمده و به اتحادیه‌ نانوایان اعلام شده تا از هر گونه افزایش قیمتی جلوگیری شود و امروز هم نانوایی‌ها افزایش در قیمت نان نداشتند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *