افزایش دو برابری سگ‌های موادیاب در گمرکات کشور

2062156

رشت رویایی- معاون حقوقی و نظارت گمرکات ایران از افزایش دو برابری تعداد سگ‌های موادیاب در گمرکات با هدف کنترل بیشتر مبادی رسمی ورودی و خروجی کشور خبر داد.

به گزارش مهر، علیرضا مقدسی بعد از ظهر پنج شنبه در جریان بازدید از محوطه گمرک آستارا و بخش سگ‌های موادیاب این گمرک اظهار کرد: طی دو ماه آینده تعداد سگ‌های موادیاب که از ابزارهای مهم کنترلی در گمرکات کشور هستند، افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه وجود سگ‌های موادیاب در مرزها و گمرکات کشور عاملی بازدارنده است گفت: استفاده از این سگ‌ها و همچنین دستگاه‌های کنترلی محسوس و نامحسوس موجب افزایش کشفیات مواد مخدر در گمرکات ایران شده است.

وی با اشاره به آمار کشفیات یک ماه گذشته در مبادی مرزی و همچنین در بخش امانات پستی گمرکات کشور افزود: در طول این مدت حدود ۱۰ تن مواد مخدر، قرص‌های روان‌گردان و پیش سازها در گمرکات کشور کشف شده است.

معاون حقوقی و نظارت گمرکات ایران به نقش ویژه دستگاه‌های کنترلی «ایکس-ری» چمدانی و تونلی- کانتینری در کمک به کشف انواع قاچاق کالا، مواد مخدر و سایر جرائم سازمان‌یافته اشاره کرد و گفت: تطبیق عکس‌های گرفته شده از محموله‌ها در هنگام حرکت از مبادی ورودی و همچنین هنگام خروج از مرز، امکان بسیار زیادی برای سرعت بخشیدن به بازبینی‌های گمرکی محمولات را فراهم می‌کند.

مقدسی با تاکید بر اینکه بهره گیری از فناوری‌های نوین کنترلی، رویکرد گمرک کشور است افزود: استفاده از اتوماسیون و روش‌های مکانیزه که کاهش دخالت یا تصدی نیروی انسانی را شامل می‌شود در دستور کار گمرکات ایران بوده و در تمامی واحدها از تکنولوژی روز بهره گیری می‌شود.

وی اظهار کرد: استفاده از ابزارهای مردن و پیشرفته کنترلی مثل دوربین‌های نظارتی، دستگاه‌های ایکس ری و سامانه‌های آشکارساز مواد مخدر و همچنین سگ‌های کاشف مواد مخدر در گمرکات کشور ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است

معاون حقوقی و نظارت گمرکات ایران گفت: در گمرک آستارا با اختصاص اعتبارات لازم تجهیزات «ایکس- ری» کامیونی راه‌اندازی و به زودی افتتاح رسمی می‌شود.

مقدسی تاکید کرد: گمرک ایران با ورود کالاهای قاچاق به کشور با جدیت کامل در سال اقتصاد مقاومتی مقابله ویژه و جدی خواهد کرد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz