افزایش دما و وزش باد گرم در گیلان تا اوایل هفته آینده

رشت رویایی ـ سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از افزایش دما، کاهش رطوبت هوا و وزش باد گرم در استان تا اوایل هفته آینده خبر داد.

افزایش دما و وزش باد گرم در گیلان تا اوایل هفته آینده

مازیار غلامی به «ایرنا» گفت که تحلیل آخرین الگوهای هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی سامانه کم فشار از عصر فردا (پنجشنبه) به سواحل جنوبی خزر است که بر این اساس تا پایان یکشنبه هفته آینده روند افزایش دما، کاهش رطوبت و در بعضی ساعت ها وزش باد گرم پیش بینی می‌شود.

او ادامه داد: گاهی طی صبح و شب، با شمالی شدن جریانات هوا، وقوع پدیده مه دور از انتظار نیست و روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده‌، شرایط برای وزش باد گرم در منطقه مساعدتر است.

غلامی از ساکنان حاشیه جنگل‌ها و گردشگران خواست که از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی خودداری و به مرغداران نیز توصیه کرد که در ضدعفونی کردن محوطه مرغداری، داخل مرغداری و تنظیم دمای سالن و مصرف سوخت اقدام کنند.

او آسمان امروز گیلان را صاف تا قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد عنوان و برای فردا نیز آسمان استان را صاف تا قسمتی ابری، بعضی نقاط مه، اواخر وقت ارتفاعات و دامنه ها وزش باد گرم پیش بینی کرد.

او بیشینه دمای گیلان در شبانه روز گذشته را با ۱۵ درجه مربوط به منجیل و کمینه دما را با دو درجه زیرصفر مربوط به جیرنده عنوان کرد.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: بیشینه و کمینه دمای شهر رشت نیز در شبانه روز گذشته به ترتیب ۱۳ و صفر درجه ثبت شده است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz